MEB Sertifikalı Kalıcı Makyaj Kursu

Kariyer Eğitim'in MEB sertifikalı kalıcı makyaj kursu, öğrencilere kalıcı makyaj uygulamalarında derinlemesine bilgi ve pratiği sunar. Bu kurs, kalıcı makyaj tekniklerinde uzmanlaşmak ve güvenli uygulamalar yapabilmek isteyenler için idealdir. Profesyonel kalıcı makyaj eğitimi ile kariyerinizi bir adım öteye taşıyın.

MEB Sertifikalı Kalıcı Makyaj Kursu
MEB Sertifikalı Kalıcı Makyaj Kursu
MEB Sertifikalı Kalıcı Makyaj Kursu
MEB Sertifikalı Kalıcı Makyaj Kursu

Ücretsiz Bilgi Al

Formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaklar.
MEB Sertifikalı

Kalıcı Makyaj Eğitimimizin Amacı

 • Kalıcı Makyaj alanını ve uygulamalarını, makyaj ve diğer güzellik uygulamalarından ayıran önemli faktör kalıcı makyaj uygulamalarının genellikle diğer uygulamalar gibi deri üzerine değil, deri altına yapılmasıdır. Deri altına yapılan kalıcı makyaj uygulamaları, makyaj ve diğer güzellik uygulamalarına göre çok daha uzun süre etki eder ve günlük kullanımlardan ziyade daha uzun süreli kullanımlar için uygundur.
 • Kalıcı makyaj uygulamalarının deri altına belirli işlemler eşliğinde uygulanması, bu işlemleri uygulayacak kişinin özellikle eksiksiz bir eğitim almış olmasını gerektirir. Yeterli bir eğitim almamış, eğitim uygulamalarında bulunmamış ve bu işlemleri gerçekleştirmek için gerekli belgelere sahip olmayan kişilerin işlem yapması oldukça tehlikeli ve yasaktır.
 • Kariyer Eğitim Kurumları, kalıcı makyaj eğitimimize katılan öğrencilerimizin, teorik alanda eksiksiz bilgiye sahip olarak, eğitim süresince teorik bilgiye ek canlı uygulamalarla tecrübe edinerek kalıcı makyaj işlemlerini eksiksiz ve güvenli bir şekilde uygulayabilmelerini sağlama amacıyla eğitim vermektedir.
E-Devlet Kayıtlı SertifikaE-Devlet Kayıtlı SertifikaMEB Onaylı SertifikaMEB Onaylı Sertifika

Eğitim İşleyişi

 • Sektör tecrübesine sahip ve eğitim alanında uzman eğitmenlerimizin anlatımı ve yönlendirmesi eşliğinde, sektör odaklı eğitim içeriğimizle, kurumumuzun tam donanımlı sınıflarında gerçekleştirdiğimiz yüz yüze derslerimizi, geliştirdiğimiz çeşitli yarışmalar, projeler ve ödevlerle destekleyerek tam kapsamlı bir eğitim işleyişi sağlamaktayız.

Kalıcı Makyaj Eğitimimizi Tamamladığınızda

Kalıcı Makyaj Eğitimimizi başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz “Milli Eğitim Bakanlığı” onaylı resmi “Kalıcı Makyaj Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

 • Cilt çeşitlerine göre uygulama belirleyebilecek
 • Doğru cihaz, ürünlerle güvenli ve sağlıklı şekilde işlem yapabilecek
 • Kaş – kontur uygulamalarına hakim
 • Microblading – 3D / 6D kıl atım tekniklerini uygulayabilecek
 • Kalıcı eyeliner – deepliner ve dudak çerçeveleme gibi sektörün popüler tekniklerini eksiksiz şekilde uygulayabilen

Bir “Kalıcı Makyaj Uzmanı” olacaksınız.

1990 Yılından Günümüze
Devasa Mezun Ağı
Profesyonel Mesleki Eğitim

Kalıcı Makyaj Alanındaki Kariyer Fırsatları

 • Kurumsal Güzellik ve Kuaförlük Salonlarında “Kalıcı Makyaj Uzmanı” Olarak Çalışabilirsiniz.
 • Güzellik ve Kozmetik Sektöründeki Büyük Kurumsal Firmalarda Farklı Pozisyonlarda Çalışabilirsiniz.
 • “Kalıcı Makyaj Eğitmeni” Olabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Uzmanları, yukarıdaki alanlar ve bu alanlar dışında daha birçok alanda çalışabilmektedir.

Merve Odabas Makyaj Kursu Öğrencisi

Merve Odabas

Makyaj Kursu Öğrencisi

Hayatta daima farklı olan şeylere ilgi duymuşumdur. Makyaja olan ilgimde çok küçük yaşlarda başladı. Şişli üniversitesinde çocuk gelişimi eğitimi alırken bir yandan makyaj ile ilgileniyordum bölümümü bitirdikten sonra hayalimdeki mesleğin bu branş olmadığına karar verdim. Hayattaki en büyük dönüm noktama ve makyaja ilk adımımı atmış oldum. 

El kabiliyetimin vermiş olduğu yeteneği makyaj eğitimi alarak profesyonel bir alana taşımak istedim ve Kariyer Eğitim kurumunda Profesyonel Makyaj programına katıldım. Hayallerime ulaşmam konusunda bana çok fayda sağlayan bu eğitim programı eşliğinde International Eğitimlere de katılarak kendimi geliştirdim. En büyük hayalim kendi markamı yaratmak ve bu yolda ilerliyorum. İnsanların özel günlerinde en özel hissedecekleri şekilde hazırlayıp kalplerine dokunuyorum. Ne olursa olsun hayallerinizin peşinden gidin ve severek yapacağınız mesleğe sahip olun. 

Benim makyaj yolculuğumun başlangıcı oldukları için vermiş oldukları kaliteli eğitim hocalarımın ilgisi Kariyer Eğitim Kurumları her yönüyle sağladığı destek ve egitim imkanlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimle.

Devamını Oku
Serkan Talayhan Kuaförlük Eğitimi

Serkan Talayhan

Kuaförlük Eğitimi

Eğitim almadan önce 1 yıl edebiyat öğretmeni olarak çalışmıştım. Ama istediğim meslek olan Kuaförlüğü yapmaya karar verince kendimi geliştirmek için eğitim alabileceğini kurum aramaya başladım. Bilgi aldığım birçok kurum arasında eğitim kalitesi, sektörel işbirlikleri ve sunduğu çalışma alanları sebebi ile Kariyer Eğitim Kurumları 'nda eğitime katılmaya karar verdim. 

6 ay süren teorik ve uygulamalı kuaförlük eğitiminin sonunda Yıldırım Özdemir kuaför salonunda çalışmaya başladım. Kariyer Eğitim Kurumları 'na Kuaförlük sektöründe iyi bir eğitim almamı sağladığı ve işe başlamamda bana referans oldukları için Kariyer Eğitim Kurumları 'na teşekkür ederim.

Devamını Oku
Simay Güzellik Uzmanlığı Öğrencisi

Simay

Güzellik Uzmanlığı Öğrencisi

Merhaba, ben Simay. İş hayatıma anaokulu öğretmeni olarak başladım ancak fırsat buldukça sürekli cilt bakım videoları izler, farklı makyaj denemeleri yapardım. Kariyer Eğitim Kurumları ’nın bu konudaki profesyonelligi beni çok etkiledi. Bu sebepten dolayı eğitim aldım ve çok keyifli geçti. Öğretmenlik kariyerime son vererek keyifli bir estetisyenlik eğitimi sürecine başladım. Başarılı bir eğitim ve sınav sürecinden sonra, Estetisyenlik Eğitimi aldığım dönemde kurumda seminer veren Dyt. Aybüke Okutan ’la tanıştım, kurumum ve Şebnem hanıma çok teşekkür ederim. Moda veya Güzellik alanlarında bir kariyer düşünüyor veya kariyerinizde kendinizi geliştirmek istiyorsanız, kesinlikle Kariyer Eğitim Kurumları doğru adres.

Devamını Oku