MEB Sertifikalı Stilistlik Kursu

Kariyer Eğitim'in MEB onaylı stilistlik kursu, sektörde başarılı bir stilist olmak isteyenler için derinlemesine bir eğitim programı sunmaktadır. Moda tasarımı temellerinden, trend analizlerine, kumaş bilgisinden kombin oluşturma tekniklerine kadar geniş bir yelpazede bilgi ve beceri kazandıran bu kurs, öğrencilerin yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri, moda dünyasında kendilerine özgü bir yer edinmelerini sağlayacak donanımları sunmayı hedefler.

MEB Sertifikalı Stilistlik Kursu
MEB Sertifikalı Stilistlik Kursu
MEB Sertifikalı Stilistlik Kursu
MEB Sertifikalı Stilistlik Kursu

Ücretsiz Bilgi Al

Formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaklar.
MEB Sertifikalı

Stilistlik Eğitimimizin Amacı

Stilist; yaratıcı yönü gelişmiş, güncel trendlere uygun tasarımlar yaratan,tasarımların koleksiyonlara dönüşmesini sağlayan ve bu süreçte tasarım operasyonlarını yürüten tasarımcıdır.

Moda ve Tekstil alanlarında, ticari ve üretilebilir parçaları yaratıcı yorumlama teknikleriyle birleştirir.

Stilistlik eğitimimizin diğer moda eğitimlerimizden farkı tasarım ve çizim yani operasyonun tasarım alanını içermesidir.

E-Devlet Kayıtlı SertifikaE-Devlet Kayıtlı SertifikaMEB Onaylı SertifikaMEB Onaylı Sertifika

Eğitim İşleyişi

Sektör tecrübesine sahip ve eğitim alanında uzman eğitmenlerimizin anlatımı ve yönlendirmesi eşliğinde, sektör odaklı eğitim içeriğimizle, kurumumuzun tam donanımlı sınıflarında gerçekleştirdiğimiz yüz yüze derslerimizi, geliştirdiğimiz çeşitli yarışmalar, projeler ve ödevlerle destekleyerek tam kapsamlı bir eğitim işleyişi sağlamaktayız.Sektör tecrübesine sahip ve eğitim alanında uzman eğitmenlerimizin anlatımı ve yönlendirmesi eşliğinde, sektör odaklı eğitim içeriğimizle, kurumumuzun tam donanımlı sınıflarında gerçekleştirdiğimiz yüz yüze derslerimizi, geliştirdiğimiz çeşitli yarışmalar, projeler ve ödevlerle destekleyerek tam kapsamlı bir eğitim işleyişi sağlamaktayız.

Kariyer Eğitim Kurumları’nda, “360 Derece Moda” kavramı ile oluşturduğumuz eğitim sistemimizle, öğrencilerimize tasarım tekniklerinin tamamını, hazır giyim alanının gerektirdiği disipline bağlı olarak öğretmekteyiz.

Rachal Zoe

Rachal Zoe

Stilist

Tarz, konuşmadan kim olduğunuzu göstermenin bir yoludur.

Stilistlik Eğitimimizi Tamamladığınızda

 • Yaratıcı ve Kreatif Tasarımlar Tasarlayabilen
 • Güncel ve Gelecek Trendleri Analiz Edebilen
 • Ticari ve Üretilebilir Ürünlerle Yaratıcılığı Birleştirebilen
 • Kreatif Koleksiyonlar Hazırlayabilen
 • Moda ve Tasarımın Dinamiklerine Hakim

Bir stilist olacaksınız.

Stilistlikte Kariyer Fırsatları

Stilistlik eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi Stilist Sertifikası almaya hak kazanırlar.

 • Moda ve Tekstil alanlarındaki büyük firmalarda “Profesyonel Stilist” olarak çalışabilirsiniz.
 • Kendi tasarım markanızı kurarak, “Moda Girişimcisi” olabilirsiniz.
 • Tasarım alanında “Moda Editörü” veya “Moda Yazarı” olabilirsiniz.
 • “Stilistlik Eğitmeni” olabilirsiniz

Stilistler, yukarıdaki alanlar ve bu alanlar dışında daha birçok alanda çalışabilmektedir.

1990 Yılından Günümüze
Devasa Mezun Ağı
Profesyonel Mesleki Eğitim

Eğitimi Nasıl Veririz?

Konusunda uzman eğitmenlerimizle yürüttüğümüz çalışmalarımızda yüz yüze ve online eğitim (webinar, video içerikler vb.) yöntemlerini kullanıyoruz.

Uygulama temelli derslerimizi ödev ve proje çalışmalarıyla destekliyoruz.

Stilistlik Eğitim İçeriği

Stilistlik eğitimlerimiz 3 temel kısımdan oluşmaktadır.

Temel Sanat

 • Temel Çizim Becerisi Geliştirme

  Çizim malzemelerini tanıma ve kullanma becerilerini geliştirmek üzere tonlama, oran-orantı ve perspektif bilgilerini kullanarak çeşitli uygulama çalışmaları yapılır. Bu evrede karakalem, watercolor kalem, guaş, marker kalem vb. materyalleri kullanabilme becerisi kazandırılır.

 • Renk Teorisi

  Temel renk teorisi ile ana renk, ara renk, kontrast, sıcak-soğuk renk kavramlarını öğrenir. Renk analizi yapma, renk trendlerini takip etme, trend renkleri kullanarak color inspration board hazırlama çalışmaları yapılır.

 • Desen Oluşturma

  Vektörel desen oluşturma, metraj ve pano desen tasarım kriterlerini öğrenme ve uygulama çalışmaları yapılır. Özgün desen tasarım proje çalışması ile temel sanat eğitimi tamamlanmış olur.

 • Moda Genel Kültürü

  Bu bölümde öğrencilerin, moda dünyasını yakından tanımaları ve hedeflerini belirlemede etkin rol oynayacak bilgi birikimi sağlamaları amaçlanmaktadır. Moda akımları, trendler, yerli ve yabancı modacılar, moda haftaları, yerli ve yabancı moda fotoğrafçıları, Türkiye’deki moda gelişim süreçleri, sektörel yenilikler, teknolojik gelişmeler, ünlü moda bloggerları, moda siteleri vb. konular detaylı bir şekilde işlenir.

Moda İllüstrasyonu

 • Anatomi ve 9 Heads Kanon Çalışması

  Moda figür çizim teknikleri ile siluet oran – orantıları, kadın / erkek / çocuk siluetleri ve temel moda pozları için çizimler yapılır.

 • Doku Çalışmaları

  Kumaş dokularının tasarımlara yansıtılabilmesi için gerekli boyama teknikleri çalışılır.

 • Moda Figürü Üzerinde Giysi Çizimleri

  Vektörel desen oluşturma, metraj ve pano desen tasarım kriterlerini öğrenme ve uygulama çalışmaları yapılır. Özgün desen tasarım proje çalışması ile temel sanat modülü tamamlanmış olur.

 • Özgün Moda Figürü / Illustrasyon Oluşturma

  Figür çizimlerinde kullanılan temel oranlar üzerinde nasıl değişiklik yapılacağı öğretilir. Öğrenciler kendi çizim tarzlarını benimseyerek illustrasyon çizimleri yaparlar.

Giysi Modelleme ve Üretim

 • Temel Kalıp Formları Oluşturma

  Standart ölçü sistemleri incelenerek temel etek / pantolon / elbise / yaka / kol kalıpları hazırlanır. Oluşturulan baz kalıplar üzerinden model geliştirme teknikleri öğrenilir.

 • Drapaj Çalışmaları

  Manken üzerinde kalıp manipülasyon teknikleri kullanılarak yenilikçi giysi formları oluşturma çalışmaları yapılır.

 • Temel Dikim Teknikleri

  Dikiş makinesi kullanma egzersizleriyle başlayıp temel etek / pantolon / elbise / yaka / kol dikimleri yapılır. Üretim süreçlerini etkili bir şekilde yönetebilecek detaylar öğretilir.

Koleksiyon / Tasarım

 • Kumaş ve Malzeme Bilgisi

  Aksesuar, lif ve kumaş türleri öğretilir.

 • Teknik çizim

  Giysi formlarının üretim proseslerine uygun olarak çizilebilmesi için gerekli detayları öğrenir ve ön/arka formlar, dikiş çeşitlerini gösterme gibi detay çizimler yapılır.

 • Trend Takibi

  Araştırma metotları öğretilir. Güncel trenler ve araştırma verilerini kullanarak kişisel tasarımlara ilham olacak veriler için rapor veya sunum hazırlama çalışmaları yapılır.

 • Hikaye Geliştirme ve Moodboard Oluşturma

  Trend araştırmalarına göre ilham kaynağını ve tasarım hikayesini anlatan görselleri kullanarak kolaj hazırlar.

 • Ürün Geliştirme ve Koleksiyon Oluşturma

  Sketch (eskiz) çalışmalar ile ürün tasarım fikirleri oluşturulur. Bu fikirler üzerinden yine eskiz çizimler ile model türetme çalışmaları yapılır. Sketch book üzerinden yapılan seçimler ile koleksiyon çizimleri yapılır. Bu süreçte illüstrasyon çizimler ile tasarımlarındaki estetik gücü öne çıkartırken, teknik çizim detaylarını kullanarak tasarımlarını sektör için realize eder.

Portfolyo Geliştirme

 • Sunum Teknikleri

  CV oluşturma teknikleri, slayt hazırlama, dosya geliştirme, dijital ortamlarda dosya sunumu vb. teknikler tanıtılır ve bu kanalların kullanımı sağlanır.

 • Koleksiyon Sunumu Hazırlama

  Eğitim süresi boyunca yapılan çalışmalardan yararlanarak, iş görüşmesi, jüri değerlendirmesi ve benzeri durumlar için kullanmak üzere dosya düzenlemesi yapılır.

Eğitim içeriklerimiz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Evin Korkmaz Moda Tasarım ve Master Class Öğrencisi

Evin Korkmaz

Moda Tasarım ve Master Class Öğrencisi

Merhaba, ben Evin Korkmaz. Bakırköy Kariyer Eğitim Kurumları moda tasarımı bölümünden mezun oldum ve sonrasında Masterclass eğitimlerine katıldım. Eğitim süresi boyunca kendime yeni modeller hazırlayıp diktim ve bu süreçte çok keyif aldım. Kaliteli eğitim sayesinde moda dünyasına bir adım altmış oldum. Eğitim süresince öğretmenlerime, en çok da beni sabırla dinleyen ve iş konusunda çok büyük yardımcı olan Şebnem Kurtiş ’e sonsuz teşekkürlerimle.. Şu an Nişantaşı’nda Sultan Gadimbaylı ’nın yanında tasarım asistanı olarak çalışıyorum ve işimi çok seviyorum. Tekrar Kariyer ailesine teşekkürlerimle!

Devamını Oku
Özge Mut Modelistlik ve Stilistlik Öğrencisi

Özge Mut

Modelistlik ve Stilistlik Öğrencisi

Kariyer Eğitim Kurumları şubelerimizden modelistlik ve stilistlik eğitimi alıp başarılı şekilde mezun olan eski öğrencimiz ve Moda Tasarımcısı Özge MUT , kurumumuzdan aldığı eğitimlerden sonra hayalini kurmuş olduğu STILINFINITE by Özge MUT markasını kurmuş ve çok başarılı olmuştur. Öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmesi ve başarılı olması kurumumuzun kuruluş felsefesi ve en büyük amacıdır. Bu nedenle değerli mezunumuz Özge MUT ’u tebrik ediyor ve kariyerinde başarılar diliyoruz. Sizleri de moda ve güzellik alanında kariyer hayallerinizi beraber gerçekleştirmek için Kariyer Eğitim Kurumları’na bekliyoruz.

Devamını Oku
Esra Gürses Moda Tasarım Öğrencisi

Esra Gürses

Moda Tasarım Öğrencisi

18 Mart Üniversitesi İktisat bölümü mezunuyum. Okulumu bitirdikten sonra modaya olan ilgimden dolayı moda tasarımı eğitimi alıp tasarımcı olarak yoluma devam etmek istedim. Uzun süren araştırmalarım sonucu Kariyer Eğitim Kurumları ’nda verilen eğitimin bana en doğru eğitim olduğunu fark ettim. 12 ay moda tasarım eğitimi yanı sıra 3 ay styling eğitimi alarak kendi markamı ShowroomTr'yi kurdum. 

Önce yaptığım tasarımları sektördeki styling yapanlar ile paylaşıp çekimlerde ve davetlerde ünlü isimlere giydirdim ve bu aşamada markamın bilinirliğini arttırdım. Daha sonra internet üzerinden yapmaya başladığım satışlar sonrası kendi adımı taşıyan Esra Gürses haute couture markası ile kendi butiğimi açtım. Kariyer Eğitim Kurumları ’na meslek hayatıma kattığı değerden dolayı teşekkür ederim.

Devamını Oku