Güzellik Uzmanlığı Kursu

Güzellik Uzmanlığı ve Estetisyenlik Kursu almak isteyenler için Kariyer Eğitim'de MEB onaylı eğitimler sunuyoruz. Pratik ve teorik bilgilerle donanmış programlarımızla sektörde öne çıkan profesyoneller yetiştiriyoruz. Hayalinizdeki mesleğe adım atın!

MEB Sertifikalı Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik) Kursu
MEB Sertifikalı Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik) Kursu
MEB Sertifikalı Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik) Kursu
MEB Sertifikalı Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik) Kursu

Ücretsiz Bilgi Al

Formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaklar.
MEB Sertifikalı

Güzellik Uzmanlığı Kursu Nedir?

Güzellik sektörü günümüzde kadın / erkek farketmeksizin herkesin ilgilendiği ve içerisinde bulunduğu bir sektör halini aldı. Güzellik uygulamaları yaptırmak isteyen kişi sayısı arttığından her köşede bir güzellik salonu görmek mümkün. Ancak güzellik uygulamalarını profesyonel eğitmenlerden doğru bir eğitim almadan ve belgesiz şekilde yapmaya çalışmak oldukça tehlikeli ve yasak.

Kariyer Eğitim Kurumları olarak; Güzellik Uzmanı (Estetisyen) olmayı hedefleyen öğrencilerimizin, meb onaylı güzellik uzmanlığı kursu sayesinde sektörde ortaya çıkan ihtiyaç üzerine, cilt ve vücut sağlığını iyi bilen, bilim ve teknolojiden faydalanarak, bakımlarını doğru ürün ve cihazlarla yüksek kalitede uygulayabilecek Güzellik Uzmanları (Estetisyenler) olmaları için çalışmaktayız.

E-Devlet Kayıtlı SertifikaE-Devlet Kayıtlı SertifikaMEB Onaylı SertifikaMEB Onaylı Sertifika

Güzellik Uzmanlığı Kursu Eğitim İşleyişi

Sektör tecrübesine sahip ve eğitim alanında uzman eğitmenlerimizin anlatımı ve yönlendirmesi eşliğinde, sektör odaklı eğitim içeriğimizle, kurumumuzun tam donanımlı sınıflarında gerçekleştirdiğimiz yüz yüze derslerimizi, geliştirdiğimiz çeşitli yarışmalar, projeler ve ödevlerle destekleyerek tam kapsamlı bir eğitim işleyişi sağlamaktayız.

Güzellik Uzmanlığı Eğitimini Tamamladığınızda

Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik) Eğitimimizi başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi “Güzellik Uzmanı (Estetisyen) Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

 • Deri Yapısını, Cilt ve Vücut Tiplerini Doğru Analiz Edebilen
 • Cihaz ve Ürünleri Bilen, Cilt – Vücut Tipine Doğru Cihaz ve Ürünleri Belirleyebilen
 • Epilasyon ve Cihaz Teknolojilerinde Uzmanlaşmış
 • Kaş – Kirpik ve Diğer Güzellik Uygulamalarını Eksiksiz Yapabilen
 • Cilt Ütüleme (Hammer) – Hydrafacial – Derma Roller / Derma Pen Gibi Sektörün Popüler Uygulamalarına Hakim

Bir güzellik uzmanı (estetisyen) olacaksınız.

1990 Yılından Günümüze
Devasa Mezun Ağı
Profesyonel Mesleki Eğitim

MEB Sertifikalı Güzellik Uzmanlığı Kursu

Meb onaylı 4 seviye güzellik uzmanlığı kursu sayesinde;

 • Kendi Güzellik Salonunuzu Açarak, “Güzellik Girişimcisi” Olabilirsiniz.
 • Farklı ve Kurumsal Güzellik Salonlarında “Güzellik Uzmanı (Estetisyen)” Olarak Çalışabilirsiniz.
 • Güzellik ve Kozmetik Sektöründeki Büyük Kurumsal Firmalarda Farklı Pozisyonlarda Çalışabilirsiniz.
 • “Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik)” Eğitmeni Olabilirsiniz.

Güzellik Uzmanları (Estetisyenler), yukarıdaki alanlar ve bu alanlar dışında daha birçok alanda çalışabilmektedir.

Güzellik Uzmanlarını Sektörde Farklılaştıracak Eğitimler

Güzellik salonları, salonların sayıları arttıkça diğer salonlardan öne çıkmak için güzellik uygulamaları haricinde ek olarak daha birçok hizmet sunmaya başladı. Farklı güzellik salonlarında çalışacak veya kendi güzellik salonunu açacak güzellik uzmanlarının rakiplerinin önüne geçmek adına artık yalnızca güzellik uygulamalarını değil aynı zamanda bunlara ek olarak tamamlayıcı işlemleri de yapabilecek seviyeye gelmeleri önemli bir gereksinim haline gelmiştir.

Kariyer eğitim kurumları olarak bizler, güzellik uzmanlığı alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerimiz için, onları rakiplerinden farklılaştırıp öne çıkarak ekstra eğitim programları hazırladık. Sizlerde Kalıcı Makyaj, Makyaj, İpek Kirpik & Kirpik Lifting, Protez Tırnak gibi eğitimlerimizi alarak kendinizi müşterilerine geniş uygulama yelpazesi sunabilen ve rakiplerinden farklılaşmış yeterliliğe sahi hale getirebilirsiniz.

Güzellik Uzmanlığı Kursu Eğitimi İçeriğimiz

Güzellik uzmanlığı eğitimi 5 ana bölümden oluşur:

Genel Teori

 • Temel anatomi & fizyoloji
 • Deri yapısı ve deri katmanları ve ekleri
 • Cilt tipleri ve kılın yapısı
 • Profesyonel ürün eğitimi

Klasik Cilt Bakımı Uygulamaları

 • Uygun cihaz ile cilt analizi
 • Cilt tipine uygun ürün seçimleri ve sektörel bazda cilt bakım teknikleri
 • Klasik cilt bakım uygulamaları
 • İleri seviye cilt bakımları
 • Hydrafacial uygulamaları
 • Cilt ütüleme (hammer)
 • Derma roller uygulamaları
 • Derma pen uygulamaları

Epilasyon Teknolojileri

 • İğneli epilasyon uygulamaları
 • Diode lazer epilasyon (buz başlık)
 • Ipl foto lazer epilasyon

Kaş & Kirpik Uygulamaları

 • İpek kirpik
 • Kirpik lifting
 • Kuaförlüğün tarihçesi Saç telinin yapısı
 • Kaş laminasyonu

Zayıflama & Vücud Bakımları

 • Termo detox
 • Elektroterapi (bölgesel zayıflama)
 • G5 ile vücut kür bakımları

Eğitim içeriklerimiz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Güzellik Uzmanlığı Kursu Toplam Kaç Saat ?

Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik) eğitimi yaklaşık 6 ay sürmektedir. Haftada 2 gün şeklinde eğitim verilmektedir. Hafta içi veya hafta sonu seçenekleri mevcuttur. Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik) eğitiminin ana program olmasının nedeni güzellik eğitimlerimiz arasında en geniş uygulama içeriğine sahip bölüm olup diğer bölümlerden de ( makyaj / kuaförlük / kalıcı makyaj ) uygulamalar içermesidir.

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi İçin Şartlar Nelerdir?

Güzellik uzmanlığı eğitimi almak için belirli şartlar bulunmaktadır. Bu eğitim programına katılmak isteyen adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekmektedir. Ayrıca, kursiyerlerin 18 yaşını doldurmuş olması ve sağlık durumlarının bu mesleği icra etmeye uygun olması beklenir. Eğitim süresince pratik ve teorik derslere düzenli olarak katılım sağlamak da önemlidir.

Güzellik Uzmanlığı Kursu Örnek Sertifika

Kariyer Eğitim Kurumları Örnek Sertifika
Merve Odabas Makyaj Kursu Öğrencisi

Merve Odabas

Makyaj Kursu Öğrencisi

Hayatta daima farklı olan şeylere ilgi duymuşumdur. Makyaja olan ilgimde çok küçük yaşlarda başladı. Şişli üniversitesinde çocuk gelişimi eğitimi alırken bir yandan makyaj ile ilgileniyordum bölümümü bitirdikten sonra hayalimdeki mesleğin bu branş olmadığına karar verdim. Hayattaki en büyük dönüm noktama ve makyaja ilk adımımı atmış oldum. 

El kabiliyetimin vermiş olduğu yeteneği makyaj eğitimi alarak profesyonel bir alana taşımak istedim ve Kariyer Eğitim kurumunda Profesyonel Makyaj programına katıldım. Hayallerime ulaşmam konusunda bana çok fayda sağlayan bu eğitim programı eşliğinde International Eğitimlere de katılarak kendimi geliştirdim. En büyük hayalim kendi markamı yaratmak ve bu yolda ilerliyorum. İnsanların özel günlerinde en özel hissedecekleri şekilde hazırlayıp kalplerine dokunuyorum. Ne olursa olsun hayallerinizin peşinden gidin ve severek yapacağınız mesleğe sahip olun. 

Benim makyaj yolculuğumun başlangıcı oldukları için vermiş oldukları kaliteli eğitim hocalarımın ilgisi Kariyer Eğitim Kurumları her yönüyle sağladığı destek ve egitim imkanlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimle.

Devamını Oku
Serkan Talayhan Kuaförlük Eğitimi

Serkan Talayhan

Kuaförlük Eğitimi

Eğitim almadan önce 1 yıl edebiyat öğretmeni olarak çalışmıştım. Ama istediğim meslek olan Kuaförlüğü yapmaya karar verince kendimi geliştirmek için eğitim alabileceğini kurum aramaya başladım. Bilgi aldığım birçok kurum arasında eğitim kalitesi, sektörel işbirlikleri ve sunduğu çalışma alanları sebebi ile Kariyer Eğitim Kurumları 'nda eğitime katılmaya karar verdim. 

6 ay süren teorik ve uygulamalı kuaförlük eğitiminin sonunda Yıldırım Özdemir kuaför salonunda çalışmaya başladım. Kariyer Eğitim Kurumları 'na Kuaförlük sektöründe iyi bir eğitim almamı sağladığı ve işe başlamamda bana referans oldukları için Kariyer Eğitim Kurumları 'na teşekkür ederim.

Devamını Oku
Simay Güzellik Uzmanlığı Öğrencisi

Simay

Güzellik Uzmanlığı Öğrencisi

Merhaba, ben Simay. İş hayatıma anaokulu öğretmeni olarak başladım ancak fırsat buldukça sürekli cilt bakım videoları izler, farklı makyaj denemeleri yapardım. Kariyer Eğitim Kurumları ’nın bu konudaki profesyonelligi beni çok etkiledi. Bu sebepten dolayı eğitim aldım ve çok keyifli geçti. Öğretmenlik kariyerime son vererek keyifli bir estetisyenlik eğitimi sürecine başladım. Başarılı bir eğitim ve sınav sürecinden sonra, Estetisyenlik Eğitimi aldığım dönemde kurumda seminer veren Dyt. Aybüke Okutan ’la tanıştım, kurumum ve Şebnem hanıma çok teşekkür ederim. Moda veya Güzellik alanlarında bir kariyer düşünüyor veya kariyerinizde kendinizi geliştirmek istiyorsanız, kesinlikle Kariyer Eğitim Kurumları doğru adres.

Devamını Oku