MEB Sertifikalı Profesyonel Makyaj Kursu

MEB onaylı makyaj kursumuz, öğrencilere makyaj sanatının temellerini ve ileri tekniklerini öğretmeyi amaçlar. Profesyonel makyaj eğitimi ile kariyerinizi güzelleştirecek adımları atın. Teorik bilgilerin yanı sıra pratik uygulamalarla sektörde aranan bir makyaj sanatçısı olun.

MEB Sertifikalı Profesyonel Makyaj Kursu
MEB Sertifikalı Profesyonel Makyaj Kursu
MEB Sertifikalı Profesyonel Makyaj Kursu

Ücretsiz Bilgi Al

Formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaklar.
MEB Sertifikalı

Makyaj Eğitimimizin Amacı

 • Makyaj, görsel sanatların bir dalıdır ve bu sanatı uygulayan kişiye MakeUp Artist (Makyaj Sanatçısı) denir.
 • MakeUp Artistler; Yüz şekillerine hakim, farklı yüz şekillerine ve kişilere göre makyaj tasarlayabilen, doğru renk ve malzemeler ile kreatif yanını birleştirerek sanatını uygulayan sanatçılardır.
 • Kariyer Eğitim Kurumları; MakeUp Artist, Makyaj Sanatçısı olmak isteyen öğrencilerimizin, özgüveni yüksek, yaratıcılığı güçlü, makyaj alanında tüm teori ve uygulamaları eksiksiz şekilde öğrenip kullanabilecek ve doğru malzemeler ile kişiye yakışacak makyaj tasarımlarını belirleyebilecek yeterliliğe sahip hale gelmelerini sağlama amacı içindedir.
E-Devlet Kayıtlı SertifikaE-Devlet Kayıtlı SertifikaMEB Onaylı SertifikaMEB Onaylı Sertifika

Eğitim İşleyişi

Sektör tecrübesine sahip ve eğitim alanında uzman eğitmenlerimizin anlatımı ve yönlendirmesi eşliğinde, sektör odaklı eğitim içeriğimizle, kurumumuzun tam donanımlı sınıflarında gerçekleştirdiğimiz yüz yüze derslerimizi, geliştirdiğimiz çeşitli yarışmalar, projeler ve ödevlerle destekleyerek tam kapsamlı bir eğitim işleyişi sağlamaktayız.

Carine Roitfeld

Carine Roitfeld

Moda Editörü

Makyaj, anı yakalamanıza yardımcı olur.

Makyaj Eğitimimizi Tamamladığınızda

Makyaj Eğitimimizi başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi “Makyaj Uygulayıcısı Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

 • Makyajın Tarihçesini, Deri Yapısını, Yüz Anatomisini, Yüz Şekillerini ve Malzeme Çeşitlerini analiz edebilen
 • Ana Renk, Ara Renk, Renk Çemberi ve Renk Skalaları hakkında bilgi sahibi
 • Eyeliner - Smokey Eyes ve benzer tekniklerde uzman
 • Kişiye Göre Makyaj Tasarlayabilecek bilgi ve potansiyele sahip
 • Aqua Makyaj - Gelin Makyajı - Etnik Makyaj - Fantastik Makyaj - Podyum Makyajı - Dönem Makyajı - Göz Makyajı gibi sektörün popüler tekniklerini eksiksiz şekilde uygulayabilen

Bir “Makyaj Uygulayıcısı / MakeUp Artist” olacaksınız.

1990 Yılından Günümüze
Devasa Mezun Ağı
Profesyonel Mesleki Eğitim

Makyaj Alanındaki Kariyer Fırsatları

 • Kendi Makyaj Stüdyonuzu Açarak, “Güzellik Girişimcisi” Olabilirsiniz.
 • Farklı ve Kurumsal Makyaj Stüdyolarında “MakeUp Artist / Makyaj Sanatçısı” Olarak Çalışabilirsiniz.
 • Güzellik ve Kozmetik Sektöründeki Büyük Kurumsal Firmalarda Farklı Pozisyonlarda Çalışabilirsiniz.
 • “Defile – Dergi – Dizi – Film ve Profesyonel Çekimlerde” Makyaj Sanatçısı Olarak Çalışabilirsiniz.
 • “Makyaj Eğitmeni” Olabilirsiniz.

MakeUp Artistler / Makyaj Sanatçıları, yukarıdaki alanlar ve bu alanlar dışında daha birçok alanda çalışabilmektedir.

Profesyonel Makyaj Kursu Örnek Sertifika

Kariyer Eğitim Kurumları Örnek Sertifika
Merve Odabas Makyaj Kursu Öğrencisi

Merve Odabas

Makyaj Kursu Öğrencisi

Hayatta daima farklı olan şeylere ilgi duymuşumdur. Makyaja olan ilgimde çok küçük yaşlarda başladı. Şişli üniversitesinde çocuk gelişimi eğitimi alırken bir yandan makyaj ile ilgileniyordum bölümümü bitirdikten sonra hayalimdeki mesleğin bu branş olmadığına karar verdim. Hayattaki en büyük dönüm noktama ve makyaja ilk adımımı atmış oldum. 

El kabiliyetimin vermiş olduğu yeteneği makyaj eğitimi alarak profesyonel bir alana taşımak istedim ve Kariyer Eğitim kurumunda Profesyonel Makyaj programına katıldım. Hayallerime ulaşmam konusunda bana çok fayda sağlayan bu eğitim programı eşliğinde International Eğitimlere de katılarak kendimi geliştirdim. En büyük hayalim kendi markamı yaratmak ve bu yolda ilerliyorum. İnsanların özel günlerinde en özel hissedecekleri şekilde hazırlayıp kalplerine dokunuyorum. Ne olursa olsun hayallerinizin peşinden gidin ve severek yapacağınız mesleğe sahip olun. 

Benim makyaj yolculuğumun başlangıcı oldukları için vermiş oldukları kaliteli eğitim hocalarımın ilgisi Kariyer Eğitim Kurumları her yönüyle sağladığı destek ve egitim imkanlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimle.

Devamını Oku
Serkan Talayhan Kuaförlük Eğitimi

Serkan Talayhan

Kuaförlük Eğitimi

Eğitim almadan önce 1 yıl edebiyat öğretmeni olarak çalışmıştım. Ama istediğim meslek olan Kuaförlüğü yapmaya karar verince kendimi geliştirmek için eğitim alabileceğini kurum aramaya başladım. Bilgi aldığım birçok kurum arasında eğitim kalitesi, sektörel işbirlikleri ve sunduğu çalışma alanları sebebi ile Kariyer Eğitim Kurumları 'nda eğitime katılmaya karar verdim. 

6 ay süren teorik ve uygulamalı kuaförlük eğitiminin sonunda Yıldırım Özdemir kuaför salonunda çalışmaya başladım. Kariyer Eğitim Kurumları 'na Kuaförlük sektöründe iyi bir eğitim almamı sağladığı ve işe başlamamda bana referans oldukları için Kariyer Eğitim Kurumları 'na teşekkür ederim.

Devamını Oku
Simay Güzellik Uzmanlığı Öğrencisi

Simay

Güzellik Uzmanlığı Öğrencisi

Merhaba, ben Simay. İş hayatıma anaokulu öğretmeni olarak başladım ancak fırsat buldukça sürekli cilt bakım videoları izler, farklı makyaj denemeleri yapardım. Kariyer Eğitim Kurumları ’nın bu konudaki profesyonelligi beni çok etkiledi. Bu sebepten dolayı eğitim aldım ve çok keyifli geçti. Öğretmenlik kariyerime son vererek keyifli bir estetisyenlik eğitimi sürecine başladım. Başarılı bir eğitim ve sınav sürecinden sonra, Estetisyenlik Eğitimi aldığım dönemde kurumda seminer veren Dyt. Aybüke Okutan ’la tanıştım, kurumum ve Şebnem hanıma çok teşekkür ederim. Moda veya Güzellik alanlarında bir kariyer düşünüyor veya kariyerinizde kendinizi geliştirmek istiyorsanız, kesinlikle Kariyer Eğitim Kurumları doğru adres.

Devamını Oku