MEB Sertifikalı Bilgisayarlı Modelistlik (Gerber AccuMark) Kursu

Kariyer Eğitim Kurumları olarak; modelist olmayı hedefleyen öğrencilerimizin, alacakları eksiksiz ve sektör odaklı eğitimleriyle, üretim alanındaki tüm süreci sorunsuz ve verimli şekilde yürütecek profesyonel modelistler olmaları için çalışmaktayız.
MEB Sertifikalı Bilgisayarlı Modelistlik (Gerber AccuMark) Kursu
MEB Sertifikalı Bilgisayarlı Modelistlik (Gerber AccuMark) Kursu
MEB Sertifikalı Bilgisayarlı Modelistlik (Gerber AccuMark) Kursu
MEB Sertifikalı Bilgisayarlı Modelistlik (Gerber AccuMark) Kursu

Ücretsiz Bilgi Al

Formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaklar.
MEB Sertifikalı

Bilgisayarlı Modelistlik - Gerber Eğitimimizin Amacı

Günümüz dünyasının dijitalleşmesi sonucu moda alanında kariyer yapmış veya kariyer yapmak isteyen herkesin mesleklerini dijital platformlarda da gerçekleştirmeleri sektörde büyük bir ihtiyaç ve zorunluluk haline gelmiştir.

Elde, manuel çizim veya kalıp çıkarma teknikleri her ne kadar bu alanda işin temeli olsa da birçok firma artık bu tekniklerini bilmenin üzerine aynı zamanda dijital platformlarda da kullanabilme yeteneğini çalışanlarında aramaktadır.

Moda Tasarımı, Stilistlik, Modelistlik gibi eğitimlerimizden elde edeceğiniz bilgileri bilgisayarlı eğitimlerimize de katılarak dijital platformlarda kullanma becerisi kazanabilirsiniz.

Elde yapılan tüm kalıp tekniklerini dijital ortamda gerber programında oluşturabilecek ve özellikle seri üretimde verimliliği sağlayabilecek teknik donanıma ve pratikliğe sahip olarak kendinizi sektöre eksiksiz şekilde hazırlayabilirsiniz.

E-Devlet Kayıtlı SertifikaE-Devlet Kayıtlı SertifikaMEB Onaylı SertifikaMEB Onaylı Sertifika

Eğitim İşleyişi

Sektör tecrübesine sahip ve eğitim alanında uzman eğitmenlerimizin anlatımı ve yönlendirmesi eşliğinde, sektör odaklı eğitim içeriğimizle, kurumumuzun tam donanımlı sınıflarında gerçekleştirdiğimiz yüz yüze derslerimizi, geliştirdiğimiz çeşitli yarışmalar, projeler ve ödevlerle destekleyerek tam kapsamlı bir eğitim işleyişi sağlamaktayız.

Bilgisayarlı Modelistlik - Gerber Eğitimimizi Tamamladığınızda

Bilgisayarlı Modelistlik - Gerber (Dijital Kalıp) eğitimimizi başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi “Bilgisayarlı Modelistlik - Gerber Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

Dijital ortamda kalıp tekniklerinin uygulanması açısından en fazla tercih edilen Bilgisayarlı Modelistlik programı olan Gerber programındaki tüm detaylara hakim olup"Gerber Operatör Ünvanı" nı edinirler.

1990 Yılından Günümüze
Devasa Mezun Ağı
Profesyonel Mesleki Eğitim

Bilgisayarlı Modelistlik – Gerber Programında Kariyer Fırsatları

 • Bilgisayarlı Modelistlik – Gerber eğitimi, bir modelistin kendisini geliştirmesi ve modelistlik kariyerinde ilerleyebilmesi için oldukça önemli bir eğitimdir.
 • Moda ve Tekstil alanlarındaki büyük ve kurumsal firmaların nerdeyse hepsi modelistlerinden veya modelhane şeflerinden kesinlikle Bilgisayarlı Modelistlik - Gerber programlarını bilmesini istemektedir.
 • Moda Tasarımı veya Modelistlik eğitimimizin üzerine, Bilgisayarlı Modelistlik – Gerber eğitimimizi tamamlayan öğrencilerimiz, kurumsal marka ve firmalarda çok daha rahat şekilde pozisyon bulmaktadırlar.
 • Kendi markalarını oluşturmak isteyen öğrencilerimizin de, moda tasarımı veya modelistlik eğitimlerimizden sonra Bilgisayarlı Modelistlik – Gerber eğitimimizi alması, kuracağı markayı çok daha verimli ve efektif şekilde yönetmesine yardımcı olur.

Bilgisayarlı Modelistlik – Gerber eğitimimizi tamamlayan öğrencilerimiz, kendilerini geliştirmenin vermiş olduğu avantajla birçok pozisyonda görev alabilirler.

Bilgisayarlı Modelistlik Eğitimi İçeriğimiz

 • Gerber sisteminin tanıtımı ve gerber sisteminin sektördeki yeri
 • Sıfırdan kalıp çıkarma (beden kalıbı), kalıpları parçalama, dikiş payı kaydetme
 • Serileme yapma
 • Digitleme (elde hazırlanan kalıpların bilgisayara aktarılması)
 • Pastal öncesi hazırlık aşamaları (model kesimleri, İmalat kesimleri, kesim asortileri)
 • Sıfırdan pantolon kalıbı hazırlama ve droplandırma (aynı beden ölçülerine sahip kalıpların farklı boyları)
 • Model uygulama komutları (pililer, godeler, büzgüler)
 • Kalıplarda çekme / salma payları hesaplama ve uygulama
 • Yerleşim kuralı (kaydedilmiş pastal üzerinde değIşiklik yapma)
 • Plotter’dan pastal çizdirme
 • Pastal atma
 • Block buffer (pastalda kalıplara arasında boşluk bırakma)
 • Kalıp üzerinde ölçü tablosu çıkarma
 • Farklı sistemlerden gelen kalıpların gerber sisteminde açılması
 • E-mail ile kalıp gönderme
 • Sistem ayarları
 • Model uygulamalı ceket ve serisi
 • Numune üzerinde ölçü alıp kalıp çıkarma
 • Kalıp kritikleri ve düzeltmeler

Eğitim içeriklerimiz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgisayarlı Modelistlik (Gerber AccuMark) Kursu Örnek Sertifika

Kariyer Eğitim Kurumları Örnek Sertifika
Evin Korkmaz Moda Tasarım ve Master Class Öğrencisi

Evin Korkmaz

Moda Tasarım ve Master Class Öğrencisi

Merhaba, ben Evin Korkmaz. Bakırköy Kariyer Eğitim Kurumları moda tasarımı bölümünden mezun oldum ve sonrasında Masterclass eğitimlerine katıldım. Eğitim süresi boyunca kendime yeni modeller hazırlayıp diktim ve bu süreçte çok keyif aldım. Kaliteli eğitim sayesinde moda dünyasına bir adım altmış oldum. Eğitim süresince öğretmenlerime, en çok da beni sabırla dinleyen ve iş konusunda çok büyük yardımcı olan Şebnem Kurtiş ’e sonsuz teşekkürlerimle.. Şu an Nişantaşı’nda Sultan Gadimbaylı ’nın yanında tasarım asistanı olarak çalışıyorum ve işimi çok seviyorum. Tekrar Kariyer ailesine teşekkürlerimle!

Devamını Oku
Özge Mut Modelistlik ve Stilistlik Öğrencisi

Özge Mut

Modelistlik ve Stilistlik Öğrencisi

Kariyer Eğitim Kurumları şubelerimizden modelistlik ve stilistlik eğitimi alıp başarılı şekilde mezun olan eski öğrencimiz ve Moda Tasarımcısı Özge MUT , kurumumuzdan aldığı eğitimlerden sonra hayalini kurmuş olduğu STILINFINITE by Özge MUT markasını kurmuş ve çok başarılı olmuştur. Öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmesi ve başarılı olması kurumumuzun kuruluş felsefesi ve en büyük amacıdır. Bu nedenle değerli mezunumuz Özge MUT ’u tebrik ediyor ve kariyerinde başarılar diliyoruz. Sizleri de moda ve güzellik alanında kariyer hayallerinizi beraber gerçekleştirmek için Kariyer Eğitim Kurumları’na bekliyoruz.

Devamını Oku
Esra Gürses Moda Tasarım Öğrencisi

Esra Gürses

Moda Tasarım Öğrencisi

18 Mart Üniversitesi İktisat bölümü mezunuyum. Okulumu bitirdikten sonra modaya olan ilgimden dolayı moda tasarımı eğitimi alıp tasarımcı olarak yoluma devam etmek istedim. Uzun süren araştırmalarım sonucu Kariyer Eğitim Kurumları ’nda verilen eğitimin bana en doğru eğitim olduğunu fark ettim. 12 ay moda tasarım eğitimi yanı sıra 3 ay styling eğitimi alarak kendi markamı ShowroomTr'yi kurdum. 

Önce yaptığım tasarımları sektördeki styling yapanlar ile paylaşıp çekimlerde ve davetlerde ünlü isimlere giydirdim ve bu aşamada markamın bilinirliğini arttırdım. Daha sonra internet üzerinden yapmaya başladığım satışlar sonrası kendi adımı taşıyan Esra Gürses haute couture markası ile kendi butiğimi açtım. Kariyer Eğitim Kurumları ’na meslek hayatıma kattığı değerden dolayı teşekkür ederim.

Devamını Oku