Kuaförlük Kursu

MEB sertifikalı kuaförlük kursu, öğrencilere hem teorik hem de pratik açıdan kapsamlı bir kuaförlük eğitimi sunar. Bu kurs, kuaförlük ve saç tasarımında temel ve ileri düzey teknikleri kapsayarak, sektörde profesyonel bir kariyere adım atmanızı sağlar. Eğitim programımız, kursiyerlerin yaratıcılıklarını maksimize ederek, her türlü saç tasarımı ve uygulamasında uzmanlaşmalarını hedefler. Kariyer Eğitim ile kuaförlük alanında kendinizi geliştirin, sektörde fark yaratın.

MEB Sertifikalı Kuaförlük Kursu (Kadın Saç Tasarım Eğitimi)
MEB Sertifikalı Kuaförlük Kursu (Kadın Saç Tasarım Eğitimi)
MEB Sertifikalı Kuaförlük Kursu (Kadın Saç Tasarım Eğitimi)

Ücretsiz Bilgi Al

Formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaklar.
MEB Sertifikalı

Kuaförlük Kursu Eğitimimizin Amacı

 • Kuaförlük, görsel sanatların bir dalıdır ve bu sanatı uygulayan kişiye Hair Stylist (Saç Tasarımcısı) denir.
 • Kuaförler, Saç Tasarımcıları; Saç – Yüz tiplerini ve özelliklerini iyi bilen, bu bilgiye dayanarak doğru ürünler ve cihazlar ile kişiye en çok yakışacak kesimleri, renklendirmeleri, şekillendirmeleri ve uygulamaları gerçekleştiren sanatçılardır.
 • Kariyer Eğitim Kurumları olarak; Kuaför, Saç tasarımcısı olmak isteyen öğrencilerimizin özgüveni yüksek, kreatif yani güçlü, Kuaförlüğün uygulandığı her alanda bilgi sahibi, tüm uygulamaları eksiksiz yerine getirerek inovatif ve yaratıcı yaklaşımda bulunabilecek yeterliliğe sahip Kuaförler, Saç Tasarımcıları olmaları için çalışmaktayız.
E-Devlet Kayıtlı SertifikaE-Devlet Kayıtlı SertifikaMEB Onaylı SertifikaMEB Onaylı Sertifika

Kuaförlük Kursu Eğitim İşleyişi

 • Sektör tecrübesine sahip ve eğitim alanında uzman eğitmenlerimizin anlatımı ve yönlendirmesi eşliğinde, sektör odaklı eğitim içeriğimizle, kurumumuzun tam donanımlı sınıflarında gerçekleştirdiğimiz yüz yüze derslerimizi, geliştirdiğimiz çeşitli yarışmalar, projeler ve ödevlerle destekleyerek tam kapsamlı bir eğitim işleyişi sağlamaktayız.

MEB Sertifikalı Kuaförlük Kursu

Kariyer Eğitim Kurumları olarak eğitimlerin tüm aşamalarında size uzman seviyesinde eğitimler sunmayı hedefliyoruz. İstanbul’un her iki yakasında da katılım sağlanabilen bu eğitimler ile en iyi saç bakım kursu ve kuaförlük kurslarını size getiriyor ve tüm öğrencilerimizin mesleki başarısını destekliyoruz. 

Saç bakımı, saç kesimi, trikoloji ve saç şekillendirme gibi kuaförlüğün tüm detaylarını öğrenebileceğiniz en iyi kuaförlük eğitimi sonunda siz de profesyonel kuaför salonlarında ya da defile gibi etkinliklerin kulislerinde çalışma şansına erişebilirsiniz.

Kuaförlük Kursu Eğitimimizi Tamamladığınızda

Kuaförlük Eğitimimizi başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi “Kuaför Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

 • Saç ve Yüz Tiplerini Analiz Edebilen
 • Saç ve Yüz Tiplerine Göre Doğru Ürün ve Cihazları Belirleyebilen
 • Kesim – Renklendirme – Şekillendirme Tekniklerini İyi Bilen
 • Fön – Kaynak – Perma Sarım ve Benzer Uygulamalarda Uzmanlaşmış
 • Saç Bakım Uygulamalarını Öğrenmiş

Bir “Saç Tasarımcısı/Kuaför” olacaksınız.

1990 Yılından Günümüze
Devasa Mezun Ağı
Profesyonel Mesleki Eğitim

Kuaförlükte Kariyer Fırsatları;

 • Kendi Kuaför Salonunuzu Açarak, “Güzellik Girişimcisi” Olabilirsiniz.
 • Farklı ve Kurumsal Kuaför Salonlarında “Saç Tasarımcısı/Kuaför” Olarak Çalışabilirsiniz.
 • Güzellik ve Kozmetik Sektöründeki Büyük Kurumsal Firmalarda Farklı Pozisyonlarda Çalışabilirsiniz.
 • “Kuaförlük Eğitmeni” Olabilirsiniz.

Kuaförler, yukarıdaki alanlar ve bu alanlar dışında daha birçok alanda çalışabilmektedir.

Kuaförleri Sektörde Farklılaştıracak Eğitimler

Kuaför salonları, salonların sayıları arttıkça diğer salonlardan öne çıkmak için saç uygulamaları haricinde ek olarak daha birçok hizmet sunmaya başladı. Farklı kuaför salonlarında çalışacak veya kendi kuaför salonunu açacak kuaförlerin rakiplerinin önüne geçmek adına artık yalnızca saç uygulamalarını değil aynı zamanda bunlara ek olarak tamamlayıcı işlemleri de yapabilecek seviyeye gelmeleri önemli bir gereksinim haline gelmiştir.

Kariyer eğitim kurumları olarak bizler, Kuaförlük alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerimiz için, onları rakiplerinden farklılaştırıp öne çıkarak ekstra eğitim programları hazırladık. Sizlerde sertifikalı kuaförlük eğitimi yanında ek olarak Kalıcı Makyaj, Makyaj, İpek Kirpik & Kirpik Lifting, Protez Tırnak gibi eğitimlerimizi alarak kendinizi müşterilerine geniş uygulama yelpazesi sunabilen ve rakiplerinden farklılaşmış yeterliliğe sahip hale getirebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Eğitimi
Protez Tırnak MasterClass
İpek Kirpik & Kirpik Lifting

Kuaförlük Kursu Eğitim İçeriği Konuları

İstanbul sertifikalı kuaförlük kursu eğitimimiz 6 bölümden oluşur.

Tanışma (1.Ay)

 • Bizim için önemli bir haftadır çünkü ; biz biliyoruz ki birbirimizi doğru anlarsak doğru yol alırız. Beklentilerimiz ne olmalı ve nasıl bir yol izlemeliyiz tanışma haftamız da samimi bir ortam da interaktif pozitif sohbetler ile geleceğimize nasıl yön vermeliyiz konusu ön plan da olmaktadır
 • Üniteler ile ilgili teori bilgi
 • Kuaförlüğün tarihçesi saç telinin yapısı
 • Saçın uzama evreleri-saç uzama evreleri-yüz şekillerine uygun modelleme
 • Saç yıkama - şampuanlama – masaj teknikleri
 • Hijyen saç ayırım teknikleri

Fön Teknikleri (2.Ay)

 • Fön teknikleri düz fön İçe fön dışa fön –kırık fön-karavel fön

Şekillendirme (3.Ay)

 • Bigudi ayırma sarma teknikleri düz örgü –ters örgü-balıksırtı örgü-mısır örgü
 • Gelin örgü-Beşli örgü teknikleri
 • Maşa teknikleri

Renkli Saç Yapısı-Pigmentasyon-Renk Yıldızı-ICC Tablo-Mix Tonlar (4.Ay)

 • Düz boyama –dip boyama-ombre-röfle-somre canlı model uygulama

Kesim Teknikleri Saç Kesim Temel Bilgi-Kuru ve Islak Kesim Teknikleri (5.Ay)

 • Irklara göre saç tipleri açılı kesim teknikleri dört temel saç kesim formu
 • Düz kesim-bop kesim –eşit katlı kesim-uzayan katlı kesim –kısa kesim –perçem teknikleri

Perma Sarım Teknikleri Perma Uygulama (6.Ay)

 • Şekillendirme kaynak çıtçıt-postiş takma
 • Mikro kaynak uygulama
 • Genel tekrar yıkama –fön –kesim-topuz

Eğitim içeriklerimiz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kuaförlük Kursu Güncel Ücretleri

Kuaförlük kursu ücreti hakkında eğitim danışmanlarımızın size bilgi verebilmesi için Ücretsiz Bilgi Al Formunu doldurabilir, telefonla arayabilir veya şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kuaförlük Kursu Örnek Sertifika

Kariyer Eğitim Kurumları Örnek Sertifika
Merve Odabas Makyaj Kursu Öğrencisi

Merve Odabas

Makyaj Kursu Öğrencisi

Hayatta daima farklı olan şeylere ilgi duymuşumdur. Makyaja olan ilgimde çok küçük yaşlarda başladı. Şişli üniversitesinde çocuk gelişimi eğitimi alırken bir yandan makyaj ile ilgileniyordum bölümümü bitirdikten sonra hayalimdeki mesleğin bu branş olmadığına karar verdim. Hayattaki en büyük dönüm noktama ve makyaja ilk adımımı atmış oldum. 

El kabiliyetimin vermiş olduğu yeteneği makyaj eğitimi alarak profesyonel bir alana taşımak istedim ve Kariyer Eğitim kurumunda Profesyonel Makyaj programına katıldım. Hayallerime ulaşmam konusunda bana çok fayda sağlayan bu eğitim programı eşliğinde International Eğitimlere de katılarak kendimi geliştirdim. En büyük hayalim kendi markamı yaratmak ve bu yolda ilerliyorum. İnsanların özel günlerinde en özel hissedecekleri şekilde hazırlayıp kalplerine dokunuyorum. Ne olursa olsun hayallerinizin peşinden gidin ve severek yapacağınız mesleğe sahip olun. 

Benim makyaj yolculuğumun başlangıcı oldukları için vermiş oldukları kaliteli eğitim hocalarımın ilgisi Kariyer Eğitim Kurumları her yönüyle sağladığı destek ve egitim imkanlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimle.

Devamını Oku
Serkan Talayhan Kuaförlük Eğitimi

Serkan Talayhan

Kuaförlük Eğitimi

Eğitim almadan önce 1 yıl edebiyat öğretmeni olarak çalışmıştım. Ama istediğim meslek olan Kuaförlüğü yapmaya karar verince kendimi geliştirmek için eğitim alabileceğini kurum aramaya başladım. Bilgi aldığım birçok kurum arasında eğitim kalitesi, sektörel işbirlikleri ve sunduğu çalışma alanları sebebi ile Kariyer Eğitim Kurumları 'nda eğitime katılmaya karar verdim. 

6 ay süren teorik ve uygulamalı kuaförlük eğitiminin sonunda Yıldırım Özdemir kuaför salonunda çalışmaya başladım. Kariyer Eğitim Kurumları 'na Kuaförlük sektöründe iyi bir eğitim almamı sağladığı ve işe başlamamda bana referans oldukları için Kariyer Eğitim Kurumları 'na teşekkür ederim.

Devamını Oku
Simay Güzellik Uzmanlığı Öğrencisi

Simay

Güzellik Uzmanlığı Öğrencisi

Merhaba, ben Simay. İş hayatıma anaokulu öğretmeni olarak başladım ancak fırsat buldukça sürekli cilt bakım videoları izler, farklı makyaj denemeleri yapardım. Kariyer Eğitim Kurumları ’nın bu konudaki profesyonelligi beni çok etkiledi. Bu sebepten dolayı eğitim aldım ve çok keyifli geçti. Öğretmenlik kariyerime son vererek keyifli bir estetisyenlik eğitimi sürecine başladım. Başarılı bir eğitim ve sınav sürecinden sonra, Estetisyenlik Eğitimi aldığım dönemde kurumda seminer veren Dyt. Aybüke Okutan ’la tanıştım, kurumum ve Şebnem hanıma çok teşekkür ederim. Moda veya Güzellik alanlarında bir kariyer düşünüyor veya kariyerinizde kendinizi geliştirmek istiyorsanız, kesinlikle Kariyer Eğitim Kurumları doğru adres.

Devamını Oku