Modanın Yeni Yıldızları "Kariyer Fashion Show"da Parlıyor

Modanın Yeni Yıldızları Sektöre Adım Attı...

Kariyer Eğitim Kurumları Moda bölümü mezunlarının hazırladığı koleksiyonlardan oluşan Kariyer Fashion Show SS18, büyüleyici atmosferi ve yenilikçi motifleriyle Grand Pera Cercle d’Orient binasında gerçekleştirildi. Victorian, Rat Pack, Nina Hagen ve Street Call temalarından oluşan defile modaseverlere görsel şölen yarattı.

Öğrencilerin yıl içindeki çalışmalarının bir özeti niteliğinde olan ve gelenekselleşen Kariyer Fashion Show, Moda duayenlerinin, iş ve cemiyet dünyasının seçkin konuklarının katılımı ile gerçekleşti. Gecede açılış konuşmasını defilenin moda direktörü ve onur konuğu olan Özlem Süer yaparken, koreografisi Yasin Soy imzası taşıyan defile davetlilerin beğenisini topladı.

Özlem Süer yaptığı konuşmada Moda Tasarımı öğrencilerine kariyerleri için önemli mesajlar verdi ve moda tasarımının Türk tekstil sektörü için önemini vurguladı. Ünlü modeller, model çizimleri başta olmak üzere öğrenciler tarafından hazırlanan tüm kıyafetleri podyumda taşırken onların verdikleri bu ilk sınavda heyecanlarına ortak oldu. Modanın yeni yıldızları defilenin ardından podyuma çıkarak kep attı.

1989 yılından itibaren moda ve güzellik sektörüne ilişkin 12 farklı branşta 40 binden fazla profesyonel yetiştiren Kariyer Eğitim Kurumları, Türkiye’de İlk ‘Moda Tasarımı’ Eğitimini veren özel eğitim kurumu olmanın haklı gururunu yaşıyor. Ev sahipliğini yaptığı muhteşem geceyle ilgili olarak kurumun Genel Koordinatörü Serkan Selamet; ‘Her zaman moda ve güzelliğin bir arada en iyi şekilde var olduğuna inanıyoruz. Bunun en iyi örneği, Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcıları ve modellerini bir araya getirerek kendilerini anlatan defilelerdir. Kariyer Eğitim Kurumları olarak, moda alanında uzman isimlerle yaptığımız işbirlikleri sayesinde daha güzel ve çığır açan görünümler sağlıyoruz. Misafirlerimizin öğrencilerimizin mezuniyet defilesini hayranlıkla izlediklerine şahit oldum, bizler üzerinde aylardır çalışmaktan büyük zevk duyduk. Tasarımlar moda öğrencilerimiz tarafından hazırlanırken, saç ve makyajlar Güzellik bölümü öğrencilerimiz tarafından yapıldı. İki dev sektörün buluşma noktası olarak ülkemize genç yetenekler kazandırmaya devam edeceğiz.’ dedi.

Kariyer Fashion Show defilesi İlhamını 2018 ilkbahar/yaz trendlerindeki “Victorian”, “Rat Pack”, “Nina Hagen” ve “Street Call” temalarından aldı. Bu show davetlilere moda yolculuğu yaşattı.