AMACI

1989 yılından günümüze çeyrek asırlık sektör ve eğitim tecrübemizle öğrencilerimize sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanım ve pratikliği kazandıracağımız proje odaklı bir eğitim sisteminde yetiştirmektir.

Programa katılan öğrenciler, tasarım ağırlıklı eğitim müfredatımızla, hem baz kalıp hazırlama ile temel kalıp uygulamalarına hem de Kadın giyim ile ilgili tüm teknik detaylarda uzmanlaşacakları deneyimleri kazanmaları hedeflenmektedir.

Programımızın en önemli özelliği, öğrencilerimize eğitim sürecinde photoshop ve ıllustrator programlarında uzmanlaşıp, aynı zamanda bütünsel koleksiyon hazırlama teknikleri konusunda 12 bitmiş üründen oluşacak bir kişisel koleksiyon hazırlatarak kendi tasarım kimliklerini oluşturmalarını sağlamaktır.

ŞUBELER
Nişantaşı

SÜRE
2 Yıl

GÜNLER
* Pazartesi – Salı

SAATLER
* 18:30 – 21:30

BAŞLANGIÇ TARİHİ
Akademik Takvim için TIKLAYINIZ!

KATILIM KOŞULLARI VE BELGELENDİRME
 • Eğitimlerimize en az 18 yaş ve minimum lise mezunu, TC vatandaşları katılabilir. 
(Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımız için “Diploma Denklik Belgesi” – “Oturma İzni ve Geçici Kimlik” evraklarının olması gerekmektedir.)
 • Eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi MODA TASARIMI sertifikası almaya hak kazanırlar.
 • 1) MODA SEKTÖRÜNE GİRİŞ

  Moda Genel Kültürü : Yerli ve yabancı moda tasarımcılarını tanıyarak farklı tarz ve stiller hakkında ön bilgi sahibi olunur. Sonrasında moda haftaları ve dünya çapındaki önemli moda fuarlarının takvimini öğrenerek sektörün işleyiş biçimi hakkında genel bilgiye sahip olunur.

  Moda Tarihi : Özellikle moda akımları (20’ler, 30’lar, 50’ler vb.) üzerinden moda sektörünün gelişim süreci ve akımlarla oluşmuş olan trendler hakkında detaylı bilgi öğretilir.

  Trendler : Günümüz ve gelecek sezon trend analizleri incelenir. Ulusal ve uluslararası markaların sezon de leleri incelenerek analizler yapılır.

  Renk : Detaylı bir renk eğitimi ile renk kullanım teknikleri ve renk trendleri öğretilir.

  Kumaşlar ve Liftler : Tüm kumaş çeşitleri detaylı bir şekilde öğretilir, üretime ve tasarıma yönelik kumaş detayları ele alınır. Kumaş trendleri incelenir ve sonrasında doğal ve sentetik liftler öğretilir.

  2) TEMEL SANAT VE MODA ILLUSTRASYONU

  Öncelikle öğrencilere çizim alt yapısı kazandırmak için temel sanat eğitimi olarak Noktalama - Kara Kalem - Oran Orantı - Eskiz - Silüet tasarımları yaptırılarak tüm öğrenciler çizim yapabilecek donanıma sahip olur.

  Sonrasında özellikle yaratıcılığı geliştiren özel metotlarla artistik çizim / moda illustrasyonu teknikleri uygulamalı olarak öğretilir.

  3) TEKNİK ÇİZİM UYGULAMALARI

  Çizim ve siluet alt yapısını kazandıktan sonra, teknik çizim aşaması başlamaktadır. Tasarım aşamasında sıkça kullanılan teknik çizim ile Kadın giyim üzerine moda ve tekstilin her alanında tasarım yapabilecek alt yapıya sahip olunur.

  4) BAZ KALIP TEKNİKLERİ

  Kalıp eğitimimiz en önemli özelliği, “Hazır kalıp” üzerinden verilmemesidir. Eğitim bir kıyafetin sıfırdan baz kalıp çıkartma teknikleri ile başlar. Böylelikle en ince ayrıntısına kadar kalıp hazırlama tekniklerine hakim olunur. Kalıp eğitimimiz sırasıyla Baz kalıp hazırlama – şablonlama – modelleme - droplandırma - serileme - pastal hazırlama konuları Kadın giyim kalıplarının teknik uygulamaları yapılır.

  5) PHOTOSHOP VE ILLUSTRATOR

  Elde yapılan tüm teknik çizim ve renklendirme uygulamaları Photoshop ve Illustrator programları kullanılarak desen ve baskı hazırlama, renklendirme, giydirme ve teknik çizim çalışmaları uygulamalı olarak yapılır ve sonrasında bütünsel koleksiyon tasarımları dijital ortamda hazırlanacak alt yapı sağlanır.

  6) DİKİM TEKNİKLERİ VE ATÖLYE UYGULAMALARI

  Kalıp eğitimine paralel olarak dikim teknikleri, talimatları ve kuralları oluşturulur ve üretim sürecini etkili bir şekilde yönetebilmenin detaylarını öğretilir. Sonrasında dikiş makinelerinde uygulamalar gerçekleştirilir.

  7) STYLING

  Renk ve aksesuar kombinleme detayları ile ilgili ayrıntılar öğretilir ve oluşturulacak koleksiyonun styling uygulamalarına yönelik hazırlıklar yapılır.

  8) KOLEKSİYON HAZIRLAMA

  Koleksiyon hazırlamanın ilk basamağı olan hikaye panosu / moodboard hazırlama teknikleri öğretilerek yaratıcı kolaj çalışmaları gerçekleştirilir. Hikaye panoları hazırladıktan sonra, bütünsel koleksiyon hazırlamanın aşamalarına geçilir. Sırasıyla teknik çizim – kumaş ve aksesuar seçimi – styling – dikim uygulamaları bir araya getirilerek koleksiyon hazırlama sürecinin detayları öğretilir.

  9) KARİYER ON THE JOB TRAINING

  Her öğrenci kendi belirlediği tema dahilinde 6 ile 12 parçadan oluşacak kapsül koleksiyonlarını hazırlarlar. Sırasıyla koleksiyon hazırlamanın ilk basamağı olan hikaye panosu / moodboard hazırlığı gerçekleştirilir. Hikaye panoları hazırladıktan sonra, bütünsel koleksiyon hazırlamanın aşamaları uygulanır. Teknik çizim – kumaş seçimi – kalıp uygulamaları – dikim aşaması – styling basamakları bir araya getirilerek bütünsel koleksiyon hazırlanır.

  10) FITTING

  Canlı modeller ile koleksiyon parçalarının provaları gerçekleştirilir ve aynı zamanda styling uygulaması yapılır.

  11) MODA ÇEKİMİ

  Profesyonel modeller ile gerçekleştirilecek moda çekimi ile koleksiyonun görselleri elde edilir.

  12) PORTFOLYO HAZIRLAMA

  Çekim projesinden elde edilen görseller ile photoshop & illustrator programlarında dijital portfolyonuz hazırlanır.

  FORMU DOLDURUN

  SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

  Kariyer Eğitim Kurumları Kampanyalarından Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz ?

  Evet     Hayır

  PROGRAM İÇERİĞİ