Stilistlik Kursu ve Stilist Olmak

Stilistlik, son yıllarda Türkiye’de ilginin arttığı meslek dallarında biri. Hızla büyüyen moda sektörünün kuvvetli rollerinden birine sahip olan stilistler kendilerini bu alanda geliştirmek ve trendleri yakından takip etmek zorundalar. Stilistlik eğitimi ile sektöre önemli katkılar sağlayan Kariyer Eğitim Kurumları, 12-16 ay arası değişen kurs programlarıyla moda sektörünün önemli bir ihtiyacını karşılayan profesyoneller yetiştirmektedir.

STİLİSTLİK NEDİR? STİLİST KİME DENİR?

Stilist olmak, moda sektöründe değişen tüketici istekleri ve trend gelişimine uygun olan modeller geliştirmeyi içerir. Kariyer Eğitim Kurumları Stilistlik kursları ve eğitim programlarına katılarak kapsamlı bilgi sahibi olmanın yanında gerek sektörel iş birlikleri gerek de yapılan uygulama çalışmaları ile stilist yetiştirmek hedeflenmektedir.

Moda sektöründe temel giyim ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri, kendine özgü yorumları ve yeni modellerle tüketcinin beğenesine sunacak olan Stilistler, bu sebeple trendleri çok iyi takip etmelidir. Bu noktada Kariyer Eğitim Kurumları’nın yaptığı seminer ve workshoplarla hem yerel hem global çaptaki birçok firma ve yetkilileri ile eğitimlerine katkı sağlayan öğrenciler donanımlı bir şekilde programdan mezun olmaktadır.

Stilistlik programımızın eğitim içeriğimizde moda genel kültürü, tekstil ve kumaş bilgileri, çizim teknikleri, styling ve koleksiyon oluşturma ve geliştirme gibi önemli bilgileri aktarılmaktadır. Aynı zamanda geliştirdiğimiz sektörel iş birlikleri ile eğitim sırasında sektörden birçok kurum ve kuruluştan profesyonellerle hem uygulama yapma hem de tanışma fırsatı bulunmaktadır.

Stilistlik sektöründe iş fırsatları oldukça kapsamlıdır. Moda editörlüğü, moda danışmanlığı, Tasarımcı – Stilist (Haute Couture / Pret-A-Porter), kostüm tasarımcılığı, defile koordinatörlüğü ve moda girişimciliği gibi birçok alanda iş fırsatı bulunmaktadır. Kariyer Eğitim Kurumları, bünyesinde kurmuş olduğu Kariyer Planlama Merkezi ile eğitim döneminde mezun olacak öğrencilerini uygun pozisyonda kurumlara yerleştirmek üzerine kapsamlı çalışmalar yapmaktadır.

Kariyer Eğitim Kurumları moda bölümü öğrencilerinin profesyonel isimlerle çalışarak tecrübe kazanması için Trunk Show’lar düzenlemektedir. Trunk Show’lara katılan öğrenciler çalışma süresince moda dünyasından önemli isimlerle koleksiyon hazırlayarak geliştirir ve bu koleksiyonları yine sektörden uzman kişilerin karşısında defilede sunar.