HAKKIMIZDA

Kariyer Eğitim Kurumları, 1989’dan beri, 30 yılı aşkın süredir, 50.000’den fazla mezunuyla, Türkiye’nin en büyük ve en köklü MODA & GÜZELLİK akademisidir. Öğrencilerimize dünya trendlerine ve yeniliklerine uygun, sektörlerin tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayacak, TEORİ ve UYGULAMALARI eksiksiz şekilde öğrenecekleri, PROJE odaklı ve SİSTEMATİK, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKALI eğitim programları sunmaktayız.

FATİH AKTEL

KARİYER EĞİTİM KURUMLARI KURUCUSU VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI FATİH AKTEL

Kariyer Eğitim Kurumları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Fatih AKTEL, 1989 yılında Türkiye’de mesleki eğitim sistemindeki çıtayı yukarılara çekmek ve Moda & Güzellik sektörlerinin meslek grupları arasındaki gelişimine katkı sağlamak amacı ile Kariyer Eğitim Kurumları’nı kurdu.

1989’dan günümüze, 30 yıllık süre zarfında sektöre sayısız yenilikler getirmiş ve ülkemizdeki Moda & Güzellik anlayışının taze kalarak yurtdışıyla rekabet halinde olmasını sağlamıştır.

Şuanda okullarda, üniversitelerde, akademilerde uygulanan ‘Moda Tasarımı’ eğitim programını Türkiye’de ilk onaylatan kişi olmuş ve Kariyer Eğitim Kurumları’nı kurarak Moda & Güzellik eğitimlerinde öncü olmuştur.

Aynı zamanda moda sektöründe, sektörün büyük çoğunluğu tarafından kullanılmakta olan Bilgisayarlı Modelistlik Sistem Eğitimleri –  Gerber programını onaylatarak eğitimini başlatan ilk kişidir.

MİSYON

Kariyer Eğitim Kurumları’nın misyonu moda ve güzellik alanlarında öğrencilerini sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek, global rekabete hazır donanım ile yetiştirmektir.

VİZYON

Kariyer Eğitim Kurumları Nişantaşı merkez şubesi ile birlikte, Bakırköy, Kadıköy ve Şirinevler şubelerinde son teknoloji ile donatılmış sınıflarında her yıl 3000’e yakın öğrenciyi sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek alt yapı ile sektöre kazandırmaktadır.

SEKTÖRDE İLKLERİMİZ;

  • Türkiye’de biçki – dikiş olarak adlandırılan eğitimlere uluslararası bir boyut kazandırarak Milli Eğitim Bakanlığınca “resmi” olarak MODA TASARIMI eğitimini ve ibaresini ilk başlatan kurumudur.
  • Aynı zamanda, Bilgisayarlı Modelistlik eğitimlerini de Milli Eğitim Bakanlığınca “resmi” olarak ilk başlatan eğitim kurumudur.
  • Güzellik sektörünün gelişiminin ilk gününden beri devlet okulları haricinde Türkiye’nin İlk Özel Güzellik Eğitim Kurumu olma ünvanını taşımaktadır.
  • Eğitim müfredatları ve şube alt yapıları Dünya Kalite Enstitüsü tarafından incelenip Dünya Kalite Belgesi ISO 9001 alan ilk ve tek moda ve güzellik eğitim kurumudur.

Kariyer Eğitim Kurumları Moda ve Güzellik sektöründeki çeyrek asırlık tecrübesi ile sektördeki birçok dernek, firma ve üniversite iş birliği içerisindedir.

İŞBİRLİKLERİMİZ

Kariyer Runway

Kariyer Runway, moda, güzellik, kozmetik, eğitim, defile,moda haftaları,makyaj,kuaförlük, kariyer, sağlıklı yaşam, stil gibi kadına dair bir çok konunun yer aldığı, 2014 yılında yayın hayatına başlayan bir portaldır.

Hedefimiz, moda ve güzellik ana başlıklarında yer alan her konuda okuyucularımıza moda ve güzellik kültürünü aşılayacak içerikler sunmaktır. Özgün içeriklerle güncel haberleri takip etmeyi kolay ve keyifli kılmayı amaçlıyoruz.

Kariyer Visual Merchandising – KariyerVM

Kariyer Visual Merchandising – KariyerVM; 30 senelik tecrübesiyle sektörün duayen isimleri ile GÖRSEL MAĞAZACILIK ve VİTRİN YÖNETİMİ programının resmi sayfasıdır.

Kariyer Neocol

NEOCOL; Koleksiyon Planlama ve Oluşturma program mezunlarının bitirme projelerinde oluşturdukları koleksiyonların markasıdır.

Kariyermakeup

11 hafta süreli makyaj eğitimi ile sektörün istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanıma sahip makyaj uzmanları yetiştiren, Kariyer Eğitim Kurumları Makyaj bölümü öğrencilerimizin çalışmalarının yer aldığı özel instagram sayfamız.