HAKKIMIZDA

Kariyer Eğitim Kurumları 1989 yılından günümüze Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak Moda ve Güzellik sektörlerine 40.000’in üzerinde profesyonel yetiştirmiş özel mesleki eğitim kurumudur.

MİSYON

Kariyer Eğitim Kurumları’nın misyonu moda ve güzellik alanlarında öğrencilerini sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek, global rekabete hazır donanım ile yetiştirmektir.

VİZYON

Kariyer Eğitim Kurumları, Türkiye’deki öncü ve lider pozisyonunu uluslararası platformda da sağlamak ve çalışmalarını geliştirmek için Londra’da yeni bir şube açmayı hedeflemektedir. Londra şube ile Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası moda ve kozmetik eğitim merkezi olarak öncülüğünü sürdürecektir.

Kariyer Eğitim Kurumları Nişantaşı merkez şubesi ile birlikte, Bakırköy, Kadıköy ve Şirinevler şubelerinde son teknoloji ile donatılmış sınıflarında her yıl 3000’e yakın öğrenciyi sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek alt yapı ile sektöre kazandırmaktadır.

SEKTÖRDE İLKLERİMİZ;

  • Türkiye’de biçki – dikiş olarak adlandırılan eğitimlere uluslararası bir boyut kazandırarak Milli Eğitim Bakanlığınca “resmi” olarak MODA TASARIMI eğitimini ve ibaresini ilk başlatan kurumudur.
  • Aynı zamanda, Bilgisayarlı Modelistlik eğitimlerini de Milli Eğitim Bakanlığınca “resmi” olarak ilk başlatan eğitim kurumudur.
  • Güzellik sektörünün gelişiminin ilk gününden beri devlet okulları haricinde Türkiye’nin İlk Özel Güzellik Eğitim Kurumu olma ünvanını taşımaktadır.
  • Eğitim müfredatları ve şube alt yapıları Dünya Kalite Enstitüsü tarafından incelenip Dünya Kalite Belgesi ISO 9001 alan ilk ve tek moda ve güzellik eğitim kurumudur.

Kariyer Eğitim Kurumları Moda ve Güzellik sektöründeki çeyrek asırlık tecrübesi ile sektördeki birçok dernek, firma ve üniversite iş birliği içerisindedir.

İŞBİRLİKLERİMİZ

PANTONE

Dünyanın renk konusundaki otorite markası ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde moda eğitimlerimizde pantone malzemeleri ve teknolojisi kullanılmaktadır.

ASTAŞ – ASSYST

Astaş – Assyst ile imzalanan “Platinium Partner Ship” teknoloji protokolü ile Kariyer Eğitim Kurumları, Assyst Bilgisayarlı Modelistlik programının yetkili eğitim merkezi olarak belirlenmiştir. Assyst Bilgisayarlı Modelistlik programını tamamlayan mezunlar işe yönlendirme alanında Astaş tarafından desteklenmektedir.

GLENGO TEKNOLOJİ – GERBER

1990 yılında Kariyer Eğitim Kurumları olarak Glengo Teknoloji ile başlatılan Gerber Bilgisayarlı Modelistlik eğitim programı ile tekstil sektörüne tam donanımlı “Sistem Uzmanları” yetiştirilmektedir.

TİGSAD

Kariyer Eğitim Kurumları ile Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği arasında çözüm ortaklığı protokolü bulunmaktadır. Bu protokol kapsamında, derneğe üye olan iç giyim firmalarına eğitim desteği verilir, moda alanında eğitim alan öğrencilere firmalarda iş ve staj imkanı sağlanır.

OTİAD

Kariyer Eğitim Kurumları ile Osmanbey Tekstilciler ve İş Adamları Derneği arasında çözüm ortaklığı protokolü bulunmaktadır. Bu protokol kapsamında, Osmanbey’de bulunan firmalara eğitim desteği verilir, moda alanında eğitim alan öğrencilere firmalarda iş ve staj imkanı sağlanır.

Kariyer Runway

Kariyer Runway, moda, güzellik, kozmetik, eğitim, defile,moda haftaları,makyaj,kuaförlük, kariyer, sağlıklı yaşam, stil gibi kadına dair bir çok konunun yer aldığı, 2014 yılında yayın hayatına başlayan bir portaldır.

Hedefimiz, moda ve güzellik ana başlıklarında yer alan her konuda okuyucularımıza moda ve güzellik kültürünü aşılayacak içerikler sunmaktır. Özgün içeriklerle güncel haberleri takip etmeyi kolay ve keyifli kılmayı amaçlıyoruz.

Kariyer Visual Merchandising – KariyerVM

Kariyer Visual Merchandising – KariyerVM; 30 senelik tecrübesiyle sektörün duayen isimler ile GÖRSEL MAĞAZACILIK ve VİTRİN YÖNETİMİ programının resmi sayfasıdır.

Kariyer Neocol

NEOCOL; Koleksiyon Planlama ve Oluşturma program mezunlarının bitirme projelerinde oluşturdukları koleksiyonların markasıdır.

Kariyermakeup

11 hafta süreli makyaj eğitimi ile sektörün istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanıma sahip makyaj uzmanları yetiştiren, Kariyer Eğitim Kurumları Makyaj bölümü öğrencilerimizin çalışmalarının yer aldığı özel instagram sayfamız.