12 ay süren eğitimlerinin sonunda bitirme projelerini moda dünyasına sunacak olan Moda Tasarımı ve Stilistlik bölümlerinin 2016-2017 dönem mezunlarımızın mezuniyet defilesi Kariyer Fashion Show için hazırlıklarımız başladı.

Türkiye’nin en büyük 3 moda organizasyonundan biri olan Kariyer Fashion Show’da bu yıl mezunlarımıza duayen tasarımcı ÖZLEM SÜER direktörlük yapacak olup, koleksiyonun styling çalışması MERT YEMENİCİOĞLU ile birlikte yapılacaktır, aynı zamanda defile organizasyonu ünlü koreograf YASİN SOY’un teknolojik çözümleri ve sahne showları ile her yıl olduğu gibi yine unutulmaz bir geceye imza atacağız.

250 genç tasarımcının kendi tasarımlarından oluşan dev koleksiyonumuzun bu yılki temaları,

Dadaism – Tema : Hannah Höch “Pop”

Canvas kumaşlar, keten, etamin, gabardin, likralı pamuk ve kolaj baskılar kullanılarak hazırlanacak olan mont ceket, jumper, bomber, denim, tshirt - pantolon ürünlerinden oluşacak.

Futurizm – Tema : Giacomo Balla “Weekend”

Scuba, latex, 3d efekt, hologram baskılar ve naylon yüzey kuşamların kullanılacağı tema dahilinde track süit, etek - şort ve gömlek ürünlerinden oluşacak.

Kubizim – Tema : Picasso “Avangarde”

Geometrik desenler, ekose, krep, tafta ve jakarlı kumaşların kullanılacağı tema dahilinde deri ceket – pantolon/etek, pantolon - bluz, tulum ve elbise ürünlerinden oluşacak.

Naturmort – Tema : Cezanne “Haute Casual”

Şifon, organze, nakış detaylar, brokar, ipek saten ve kadife kumaşların kullanılacağı tema dahilinde elbise, jarse elbise, triko bir parça, mont - ceket ürünlerinden oluşacak.

Klasisizim – Tema : Greek Mitoloji “Sophisticated”

Gold varaklı baskılar, krep şifon, kalın döşemelik kumaşlar, canvas ve pilise kumaşların kullanılacağı tema dahilinde ceket – etek, ceket – pantolon, elbise, etek – bluz ve yağmurluk ürünlerinden oluşacak.