Genç Modacılara Miami Yolu Göründü!

Genç modacılara Miami yolu göründü!

  ÜCRETSİZ BİLGİ AL

  Formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaklar.

  Türkiye’nin en köklü moda ve güzellik akademisi Kariyer Eğitim Kurumları, dünyanın önde gelen moda enstitülerinden olan Istituto Marangoni Miami ile ortak öğrenci değişimi için çalışmalarına başladı.

  Uluslararası moda okulu Istituto Marangoni’nin son şubesinin Miami’de açıldığını yakından takip ediyordum, ardından böylesi bir işbirliğini duymak beni oldukça mutlu etti. Sektörel eğitimler veren bir uzman olarak, bu tarz ortak projelerin öğrencilerin kariyerine ne kadar fayda sağladığını çok iyi biliyorum. Peki, bu eğitim olanağından yararlanmak isterseniz ne yapmanız gerekiyor. Bu soruyu kurumun yöneticileri sormak istedim ve keyifli bir sohbet eşliğinde cevaplar edindim.

  Kariyer Eğitim Kurumları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktel ve yönetim kurulu üyesi Berk Aktel ile bir araya geldik. Fatih Aktel “30 yılı aşan tecrübe ve 30 binden fazla mezunu ile moda ve güzellik sektöründe MEB sertifikalı mesleki eğitim vermek bizler için büyük gurur.” diye konuştu. Projeyi yürüten Berk Aktel ise bu heyecan verici işbirliğinin ortaya çıkış sürecini şöyle anlattı: “Görüşme sürecimizde Istituto Marangoni Miami’nin kurumumuzda en çok ilgisini çeken iki konu oldu. Birincisi çok uzun yıllardır moda ve güzellik eğitimlerimizin yanı sıra birçok branşımızda interaktif olarak defileler, workshop’lar ve konferanslar yapıyor olmamız. İkincisi ise uzun dönemli MEB sertifikalı eğitimlerimizde yer alan onlarca farklı ülkeden öğrencilerimiz olmasıydı.

  Bizden mezun olan öğrencilerimize eğitimlerine Miami’de devam etmeleri için heyecan veren bir sayfa açıyoruz. Ayrıca bir tekstil ve moda ülkesi olan Türkiye de onlar için oldukça çekici ve eğitici bir pazar. Her iki eğitim kurumu da mezunlarının bir sonraki adımlarını daha güçlü kılmak adına böylesi özel bir projeye imza attı.”

  Her iki kurum da, farklı kültürlerdeki yetenekli öğrencileri hızlı bir şekilde tekstil ve moda sektörüne kazandırıyor. Gerek, markalarda özel pozisyonları olan sektörel eğitmenler olsun gerekse akademik alt yapılı farklı disiplinlerdeki isimlerle çalışıyor olmaları bence çok önemli. Amerika ve Türkiye arası böylesi bir öğrenci değişim programını, İtalyan asıllı bir markanın harmanlaması ise içerideki harmoninin ne denli geliştirici ve öğretici olacağını da zaten ortaya koyuyor. Daha fazla bilgi için www.kariyeregitim.com.tr adresinden yetkililere ulaşıp eğitim içeriklerini ve bu uluslararası işbirliğine katılım için gerekli adımları öğrenebilirsiniz.

  Yazar: ÜMİT TEMURÇİN
  Haber Adresi: https://www.aksam.com.tr/cumartesi/genc-modacilara-miami-yolu-gorundu/haber-1285884

  Tags: No tags

  Comments are closed.