“Seminerlerimizde sadece tasarımcılar ve firmalar değil, aynı zamanda modanın dokunduğu tüm sektörler ile bir aradayız. ”

Woolmark

1964 yılında kurulan ve 27 bini aşkın yün yetiştiricisi ile çalışan yün tekstil lifi markası Woolmark Türkiye Sorumlusu Gülay Gökbayrak “Merinos Yününü Anlama” konulu seminerde moda bölümü öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Öğrenciler yün kullanımı ve yararları hakkında bilgi aldılar.

Ykk

Birleştirici ürünler alanında 70 yılın üzerinde geçmişi olan sektörünün lideri konumundaki YKK, “Birleştirici Aksesuarlar” söyleyişisi ile moda bölümü öğrencilerimizi bilgilendirdi. Marka Temsilcisi Eyüp Ceri tarafından verilen bilgiler ile öğrencilerimiz fermuar, düğme gibi birleştirici aksesuarları inceleme fırsatı buldu.

ENGLISH HOME

Klasik İngiliz tarzının da ötesine geçerek, country detaylarla desteklenen ürünleriyle ev tekstilinin önemli markası English Home’un Görsel Yöneticisi Gülsün Sertay ve Pazarlama Yöneticisi Fatih Aslaner “Ev Tekstili ve Moda İlişkisi” konulu seminerde öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Pazarlama stratejileri ve görsel düzenlemenin satış oranına etkisi hakkında öğrencilerimize bilgi verildi.

Inter Patent

Fikri ve Sınai Hakların yurtiçi ve yurtdışı tescili ve tescil sonrası tüm işlemlerinde hizmet veren Inter Patent kendi markasını oluşturmak isteyen öğrencilerimizi marka başvurusu yaparken izlemeleri gereken yollar ve yasal süreçler hakkında bilgilendirdi.

Pantone

Pantone Avrupa ve Ortadoğu Direktörü Carola Seybold gerçekleştirdiği “Color of The Year” sunumu ile 2016 yılının renk trendlerini detaylı bir şekilde inceledik. Seminerimize öğrencilerimiz ile birlikte birçok firmanın tasarımcıları ve üst düzey yöneticileride katıldı.

Volvo

İsveç, Belçika ve Çin’de üretim tesisleri bulunan ve küresel bir marka olan Volvo’nun Türkiye Marketing & Pr Direktörü Ebru Akın Ekşioğlu, moda bölümü öğrencilerimize Volvo’nun tarihini ve Volvo’ya göre lüks kavramını anlattı.