ÜCRETSİZ BİLGİ AL

  Formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaklar.

  • Eğitim Kimler İçindir?

   • Sıfırdan başlayarak moda ve tekstil alanında kariyer hedefi olan,Tasarım süreçlerindeki tüm detaylara hakim olmak isteyen herkes katılabilir.

   Stilistlik Eğitimimizin Amacı

   • Kariyer Eğitim Kurumları olarak Stilist olmayı hedefleyen tüm katılımcıların vizyoner gelişimlerini destekleyerek, sektörde fark yaratabilen, kreatif güce sahip, çizim tekniklerini kullanarak tasarımlarını ifade edebilen, ekip ruhu taşıyan kişiler yetiştiriyor, öğrencilerin yaratıcılıklarını destekleyen teknik anlamda hazır bir ortamda, dünya standartlarına uygun sektör odaklı bir mesleki alt yapıya sahip olmalarını hedefliyoruz.

   Kariyer Fırsatları

   • Stilistlik eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı Akrediteli Resmi Stilist Sertifikası almaya hak kazanırlar.
   1. Stilist / Tasarımcı
   2. Kostüm Tasarımcısı
   3. Stilist Eğitmeni
   4. Moda Girişimcisi

   Program Tamamlandığında

   1. Bayan, Erkek, Çocuk, Hazır Giyim(deri, denim, triko, fantazi kumaş), Avangart(show) alanlarında koleksiyon hazırlamada uzmanlaşmış,
   2. Güncel ve gelecek trendleri analiz etmiş,
   3. Yaratıcılık yönü gelişmiş,
   4. Moda sektörünü ticari bakış açısıyla yönetebilecek altyapıya sahip olmuş, Olacaksınız

   Eğitimi Nasıl Veririz?

   • Konusunda uzman eğitmenlerimizle yürüttüğümüz çalışmalarımızda yüz yüze ve online eğitim (webinar, video içerikler vb.) yöntemlerini kullanıyoruz.
    Uygulama temelli derslerimizi ödev ve proje çalışmalarıyla destekliyoruz.

  • Stilistlik Eğitim İçeriği

   • Stilistlik eğitimlerimiz 3 temel kısımdan oluşmaktadır.
   Temel Sanat
   1. Temel Çizim Becerisi Geliştirme: Çizim malzemelerini tanıma ve kullanma becerilerini geliştirmek üzere tonlama, oran-orantı ve perspektif bilgilerini kullanarak çeşitli uygulama çalışmaları yapılır. Bu evrede karakalem, watercolor kalem, guaş, marker kalem vb. materyalleri kullanabilme becerisi kazandırılır.
   2. Renk Teorisi: Temel renk teorisi ile ana renk, ara renk, kontrast, sıcak-soğuk renk kavramlarını öğrenir. Renk analizi yapma, renk trendlerini takip etme, trend renkleri kullanarak color inspration board hazırlama çalışmaları yapılır.
   3. Desen Oluşturma: Vektörel desen oluşturma, metraj ve pano desen tasarım kriterlerini öğrenme ve uygulama çalışmaları yapılır. Özgün desen tasarım proje çalışması ile temel sanat eğitimi tamamlanmış olur.
   4. Moda Genel Kültürü: Bu bölümde öğrencilerin, moda dünyasını yakından tanımaları ve hedeflerini belirlemede etkin rol oynayacak bilgi birikimi sağlamaları amaçlanmaktadır. Moda akımları, trendler, yerli ve yabancı modacılar, moda haftaları, yerli ve yabancı moda fotoğrafçıları, Türkiye’deki moda gelişim süreçleri, sektörel yenilikler, teknolojik gelişmeler, ünlü moda bloggerları, moda siteleri vb. konular detaylı bir şekilde işlenir.

   Moda İllüstrasyonu
   1. Anatomi ve 9 HEADS Kanon Çalışması: Moda figür çizim teknikleri ile siluet oran-orantıları, kadın / erkek / çocuk siluetleri ve temel moda pozları için çizimler yapılır.
   2. Doku Çalışmaları : Kumaş dokularının tasarımlara yansıtılabilmesi için gerekli boyama teknikleri çalışılır.
   3. Moda Figürü Üzerinde Giysi Çizimleri:Giysilerin pozlu figürler üzerinde alabileceği drapeler, örnek görseller üzerinden anlatılır ve çizim uygulamalarıyla siluetler giydirilir.
   4. Özgün Moda Figürü / İllüstrasyon Oluşturma:Figür çizimlerinde kullanılan temel oranlar üzerinde nasıl değişiklik yapılacağı öğretilir. Buna göre öğrenciler kendi çizim tarzlarını keşfederek illüstrasyon çizimler yapar.

   Koleksiyon / Tasarım
   1. Kumaş ve Malzeme Bilgisi:Aksesuar, Lif ve Kumaş türleri öğretilir.
   2. Teknik Çizim: Giysi formlarının üretim proseslerine uygun olarak çizilebilmesi için gerekli detayları öğrenir ve ön/arka formlar, dikiş çeşitlerini gösterme gibi detay çizimler yapılır.
   3. Trend Takibi: Araştırma metotları öğretilir. Güncel trenler ve araştırma verilerini kullanarak kişisel tasarımlara ilham olacak veriler için rapor veya sunum hazırlama çalışmaları yapılır.
   4. Hikaye Geliştirme ve Moodboard Oluşturma: Trend araştırmalarına göre ilham kaynağını ve tasarım hikayesini anlatan görselleri kullanarak kolaj hazırlar.
   5. Ürün Geliştirme ve Koleksiyon Oluşturma : Sketch (eskiz) çalışmalar ile ürün tasarım fikirleri oluşturulur. Bu fikirler üzerinden yine eskiz çizimler ile model türetme çalışmaları yapılır. Sketch book üzerinden yapılan seçimler ile koleksiyon çizimleri yapılır. Bu süreçte illüstrasyon çizimler ile tasarımlarındaki estetik gücü öne çıkartırken, teknik çizim detaylarını kullanarak tasarımlarını sektör için realize eder.

   Portfolyo Geliştirme
   1. Sunum Teknikleri: CV oluşturma teknikleri, slayt hazırlama, dosya geliştirme, dijital ortamlarda dosya sunumu vb. teknikler tanıtılır ve bu kanalların kullanımı sağlanır.
   2. Koleksiyon Sunumu Hazırlama: Eğitim süresi boyunca yapılan çalışmalardan yararlanarak, iş görüşmesi, jüri değerlendirmesi ve benzeri durumlar için kullanmak üzere dosya düzenlemesi yapılır.

   Katılım Koşulları ve Belgelendirme

   • MEB onaylı sertifika için;
   1. T.C. Vatandaşı öğrenci adayları için, 15 yaş üstü ve en az ilköğretim mezunu olması gerekmektedir.
   2. T.C vatandaşı olmayan adayların ise oturma izni, geçici kimlik belgesi(diğer gerekli evraklar) ve en son mezun olduğu okulun diplomasının denklik belgesi gerekmektedir. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Stilistlik sertifikası almaya hak kazanırlar
   1. Bu koşulları sağlayamayan adaylar eğitim sonunda, %95 devamlılık şartıyla, katılım belgesi alarak mezun olabileceklerdir.

  Benzer Eğitimimiz

  Bilgisayarlı Stilistlik

  Programa katılan öğrenciler, eğitim sonrasında elde yapılan teknik çizimler ve bütünsel koleksiyon tasarımlarını dijital ortamda Illustrator ve Photoshop programlarında oluşturabilecek teknik donanıma ve pratikliğe sahip olacaklardır.
  Tarz, konuşmadan kim olduğunuzu göstermenin bir yoludur. -Rachel Zoe

  1990 Yılından Günümüze

  Devasa Mezun Ağı

  Profesyonel Mesleki Eğitim

  Mezun Başarı Hikayeleri

  İlgili Yazılar