AMACI

1989 yılından günümüze çeyrek asırlık sektör ve eğitim tecrübemizle öğrencilerimize sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanım ve pratikliği kazandıracağımız proje odaklı bir eğitim sisteminde yetiştirmektir.

Programa katılan öğrenciler, hem elde teknik çizim hem de bilgisayarlı ortamda photoshop ve illüstratör programlarında teknik tasarımlar ile ilgili tüm teknik detaylara hakim olacaktır.

Öğrencilerimiz, kurumumuzun geliştirdiği 360 Derece Moda olarak adlandırdığımız eğitim sistemimiz ile sadece “kadın” veya sadece “erkek” giyim değil, KADIN – ERKEK – ÇOCUK – İÇ GİYİM – DERİ – DENIM alanlarının tümünde teknik tasarımları yapabilecek ve bütünsel koleksiyonlar tasarlayabilecek deneyim ve pratikliğe sahip olmaları hedeflenmektedir.

Nişantaşı – Bakırköy – Kadıköy
* Çarşamba ve Cuma / 12 Ay
* Cumartesi ve Pazar / 12 Ay

Şirinevler Şube
* Cumartesi – Pazar / 12 Ay
* Tek Cumartesi / 16 Ay
* Tek Pazar / 16 Ay

SAATLER
* Sabah Grubu: 09:30 – 13:45
* Öğlen Grubu: 14:15 – 18:30

BAŞLANGIÇ TARİHİ
Akademik Takvim için TIKLAYINIZ!

KATILIM KOŞULLARI VE BELGELENDİRME
 • Eğitimlerimize en az 15 yaş ve üstü TC vatandaşları katılabilir. 
(Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımız için “Diploma Denklik Belgesi” – “Oturma İzni ve Geçici Kimlik” evraklarının olması gerekmektedir.)
 • Eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi STİLİSTLİK sertifikası almaya hak kazanırlar.
 • 1) MODA SEKTÖRÜNE GİRİŞ

  Moda Genel Kültürü : Yerli ve yabancı moda tasarımcılarını tanıyarak farklı tarz ve stiller hakkında ön bilgi sahibi olunur. Sonrasında moda haftaları ve dünya çapındaki önemli moda fuarlarının takvimini öğrenerek sektörün işleyiş biçimi hakkında genel bilgiye sahip olunur.

  Moda Tarihi : Özellikle moda akımları (20’ler, 30’lar, 50’ler vb.) üzerinden moda sektörünün gelişim süreci ve akımlarla oluşmuş olan trendler hakkında detaylı bilgi öğretilir.

  Trendler : Günümüz ve gelecek sezon trend analizleri incelenir. Ulusal ve uluslararası markaların sezon defileleri incelenerek analizler yapılır.

  Renk : Detaylı bir renk eğitimi ile renk kullanım teknikleri ve renk trendleri öğretilir.

  Kumaşlar ve Liftler : Tüm kumaş çeşitleri detaylı bir şekilde öğretilir, üretime ve tasarıma yönelik kumaş detayları ele alınır. Kumaş trendleri incelenir ve sonrasında doğal ve sentetik liftler öğretilir.

  2) TEMEL SANAT VE MODA ILLUSTRASYONU

  Öncelikle öğrencilere çizim alt yapısı kazandırmak için temel sanat eğitimi olarak Noktalama - Kara Kalem - Oran Orantı - Eskiz - Silüet tasarımları yaptırılarak tüm öğrenciler çizim yapabilecek donanıma sahip olur.

  Sonrasında özellikle yaratıcılığı geliştiren özel metotlarla artistik çizim / moda illustrasyonu teknikleri uygulamalı olarak öğretilir.

  3) TEKNİK ÇİZİM UYGULAMALARI

  Çizim ve siluet alt yapısını kazandıktan sonra, teknik çizim aşaması başlamaktadır. Tasarım aşamasında sıkça kullanılan teknik çizim ile 360 derece moda kavramı çerçevesinde Kadın – Erkek – Çocuk – İç Giyim – Deri ve Denim (jean) teknik çizimlerini uygular, moda ve tekstilin her alanında tasarım yapabilecek bir alt yapıya sahip olunur.

  4) KOLEKSİYON HAZIRLAMA

  Koleksiyon hazırlamanın ilk basamağı olan hikaye panosu / moodboard hazırlama teknikleri öğretilerek yaratıcı kolaj çalışmaları gerçekleştirilir. Hikaye panoları hazırladıktan sonra, bütünsel koleksiyon hazırlamanın aşamalarına geçilir. Sırasıyla teknik çizim – kumaş ve aksesuar seçimi bir araya getirilerek koleksiyon hazırlama sürecinin detayları öğretilir.

  5) PHOTOSHOP VE ILLUSTRATOR

  Elde yapılan tüm teknik çizim ve renklendirme uygulamaları Photoshop ve Illustrator programları kullanılarak desen ve baskı hazırlama, renklendirme, giydirme ve teknik çizim çalışmaları uygulamalı olarak yapılır ve sonrasında bütünsel koleksiyon tasarımları dijital ortamda hazırlanacak alt yapı sağlanır.

  6) KARİYER ON THE JOB TRAINING

  Bu bölümde, eğitim süresi boyunca öğrenilen teknik çizim bilgilerini geliştirmek için bir tasarımcı veya firma ile gerçekleştirdiğimiz özel koleksiyon projesidir. Burada öğrenciler tasarımcı veya firma sahibi / baş tasarımcısı mentörlüğünde verilen temaya bağlı kalarak bütünsel koleksiyon tasarımı yapılır.

  7) PORTFOLYO HAZIRLAMA

  Bir tasarımcının CV’si olan portfolyoyu hazırlama teknikleri öğretilir ve eğitimin başından itibaren yapılan tüm çalışmalar profesyonel bir sunum şeklinde photoshop ve illustrator programları kullanılarak dijital bir portfolyo hazırlanır.

  8) BİTİRME PROJESİ

  Eğitimin son aşamasında tüm öğrencilerimiz bitirme projelerini hazırlar ve eğitim süresince öğretilen tüm teknikleri kullanarak Kariyer Fashion Show’a hazırlanır. Öğrencilerimizin bitirme projeleri her yıl yapılan mezuniyet defilemizde profesyonel modeller ile sektöre sunma imkanı bulmaktadır.

  FORMU DOLDURUN

  SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

  Kariyer Eğitim Kurumları Kampanyalarından Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz ?

  Evet     Hayır

  PROGRAM İÇERİĞİ