AMACI

1989 yılından günümüze çeyrek asırlık sektör ve eğitim tecrübemizle öğrencilerimize sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanım ve pratikliği kazandıracağımız proje odaklı bir eğitim sisteminde yetiştirmektir.


Programa katılan öğrenciler, kalıp ve dikim (üretim) ile ilgili tüm teknik detaylara hakim olacaktır.


Öğrencilerimiz, kurumumuzun geliştirdiği 360 Derece Moda olarak adlandırdığımız eğitim sistemimiz ile sadece “kadın” veya sadece “erkek” giyim değil, KADIN – ERKEK – ÇOCUK – İÇ GİYİM – DERİ – DENIM alanlarının tümünde üretimi yönetebilecek deneyim ve pratikliğe sahip olmaları hedeflenmektedir.

Nişantaşı – Bakırköy – Kadıköy
* Çarşamba ve Cuma / 12 Ay
* Cumartesi ve Pazar / 12 Ay

Şirinevler Şube
* Cumartesi – Pazar / 12 Ay
* Tek Cumartesi / 16 Ay
* Tek Pazar / 16 Ay

SAATLER
* Sabah Grubu: 09:30 – 13:45
* Öğlen Grubu: 14:15 – 18:30

BAŞLANGIÇ TARİHİ
Akademik Takvim için TIKLAYINIZ!

KATILIM KOŞULLARI VE BELGELENDİRME
 • Eğitimlerimize en az 15 yaş ve üstü TC vatandaşları katılabilir. 
(Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımız için “Diploma Denklik Belgesi” – “Oturma İzni ve Geçici Kimlik” evraklarının olması gerekmektedir.)
 • Eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi MODELİSTLİK sertifikası almaya hak kazanırlar.
 • 1) MODA SEKTÖRÜNE GİRİŞ

  Moda Genel Kültürü : Yerli ve yabancı moda tasarımcılarını tanıyarak farklı tarz ve stiller hakkında ön bilgi sahibi olunur. Sonrasında moda haftaları ve dünya çapındaki önemli moda fuarlarının takvimini öğrenerek sektörün işleyiş biçimi hakkında genel bilgiye sahip olunur.

  Moda Tarihi : Özellikle moda akımları (20’ler, 30’lar, 50’ler vb.) üzerinden moda sektörünün gelişim süreci ve akımlarla oluşmuş olan trendler hakkında detaylı bilgi öğretilir.

  Trendler : Günümüz ve gelecek sezon trend analizleri incelenir. Ulusal ve uluslararası markaların sezon de leleri incelenerek analizler yapılır.

  Renk : Detaylı bir renk eğitimi ile renk kullanım teknikleri ve renk trendleri öğretilir.

  Kumaşlar ve Liftler : Tüm kumaş çeşitleri detaylı bir şekilde öğretilir, üretime ve tasarıma yönelik kumaş detayları ele alınır. Kumaş trendleri incelenir ve sonrasında doğal ve sentetik liftler öğretilir.

  2) BAZ KALIP HAZIRLAMA

  Kalıp eğitimimiz en önemli özelliği, “hazır kalıp” üzerinden verilmemesidir. Eğitim bir kıyafetin sıfırdan baz kalıp çıkartma teknikleri ile başlar. Böylelikle en ince ayrıntısına kadar kalıp hazırlama tekniklerine hakim olunur.

  3) HAZIR GİYİM KALIP TEKNİK UYGULAMALARI

  Hazır Giyim Kalıp Teknik Uygulamaları Kadın – Erkek – Çocuk – İç Giyim – Deri – Denim (jean) kalıplarının teknik uygulamaları yapılır.

  4) DRAPAJ VE ÖZEL DİKİM TEKNİK UYGULAMALARI

  Drapaj tekniği Haute Couture yani kişiye özel tasarım uygulamalarında kullanılmaktadır. Yaratıcı model geliştirme ve 3 boyutlu çalışmalar ile özellikle gelinlik ve abiye gibi özel dikim giyim uygulamaları yapılır.

  5) İHRACATA YÖNELİK KALIP TEKNİK UYGULAMALARI

  Kalıplarının teknik uygulamaları öncelikle iç piyasa kalıpları uygulandıktan sonra ihracata yönelik kalıp uygulamaları, yabancı ölçü birimleri ve standartlarıyla gerçekleştirilir.

  Özellikle ihracat eğitimi çok önemli bir ayrıcalık sağlar.

  6) DİKİM TEKNİKLERİ VE ATÖLYE UYGULAMALARI

  Kalıp eğitimine paralel olarak dikim teknikleri, talimatları ve kuralları oluşturulur ve üretim sürecini etkili bir şekilde yönetebilmenin detaylarını öğretilir. Sonrasında dikiş makinelerinde uygulamalar gerçekleştirilir.

  7) MODELLEME - SERİLEME - DROPLANDIRMA

  Tüm temel kalıp teknikleri öğrenildikten sonra hazırlanan baz kalıplar üzerinde modelleme tekniği ile yeni modeller oluşturma, sonrasında serileme ve droplandırma teknikleri uygulamalı olarak öğretilir.

  8) HAZIR GİYİMDE ÜRETİM VERİMLİLİĞİ

  Özellikle tekstil sektörünün üretim alanında bulunan kesimhanelerdeki pastal hazırlığında re verimliliği üzerine hesaplama teknikleri ve uygulamaları yapılır.

  9) BİTİRME PROJESİ

  Tüm teknik eğitimler tamamlandıktan sonra bütünsel bir koleksiyonun kalıp uygulamaları yapılır. Sırasıyla öncelikle koleksiyonun baz kalıpları hazırlanır, hazırlanan baz kalıplar üzerinden modellemeler yapılır ve oluşturulan modellerin serilemeleri gerçekleştirildikten sonra üretim verimliliği hesaplamaları ile oluşturulan kalıp koleksiyonu üretime hazır hale getirilir.

  FORMU DOLDURUN

  SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

  Kariyer Eğitim Kurumları Kampanyalarından Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz ?

  Evet     Hayır

  PROGRAM İÇERİĞİ