HEMEN KAYIT OL


  MODELİSTLİK

  Kariyer Eğitim Kurumları, 1989’dan beri, 30 yılı aşkın süredir, 50.000’den fazla mezunuyla, Türkiye’nin en büyük ve en köklü MODA & GÜZELLİK akademisidir. Öğrencilerimize dünya trendlerine ve yeniliklerine uygun, sektörlerin tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayacak, TEORİ ve UYGULAMALARI eksiksiz şekilde öğrenecekleri, PROJE odaklı ve SİSTEMATİK, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKALI eğitim programları sunmaktayız.

  KİMLER KATILMALIDIR?

  • TEKSTİL ve MODA sektörlerinde, “ÜRETİM ve TASARIM“ alanlarında, özellikle “ÜRETİM“ bölümlerinde KARİYER sahibi olmak isteyen herkes katılabilir.

  MODELİSTLİK EĞİTİMİMİZİN AMACI

  • Modelistlik eğitiminin amacı, Modelistlik Programımıza katılan öğrencilerimizin, “ÜRÜN ÇEŞİTLERİNE GÖRE KALIP HAZIRLAMA, DİKİM, ÜRÜN ÇEŞİTLERİNE GÖRE MODEL UYGULAMA, SERİLEME“ konularında eksiksiz ve birebir şekilde sektör odaklı teknik eğitimler ile ÜRETİM alanlarında profesyonelleşmelerini sağlamaktır.
  • Eğitim süresince öğrencilerimize, “KADIN GİYİM – ERKEK GİYİM – ÇOCUK GİYİM”dallarının tümünde eğitim verilerek, bu 3 konuda da teknik bilgiye sahip olunması sağlanmaktadır. Müfredatımızın eksiksiz ve detay odaklı olması, eğitim alan öğrencilerimiz için iş hayatında büyük bir fırsat oluşturmakta ve KARİYER EĞİTİM öğrencilerini başka kurumların öğrencilerinden öne çıkarmaktadır.
  • Modelistlik Programımızı tamamlayan öğrencilerimiz, TEKSTİL ve MODA sektörlerinin ÜRETİM alanlarında çalışmak için hazır hale gelirken, KARİYER EĞİTİM’in 50.000’i aşan devasa mezun ağı ve referansları ile sektörde diğer tasarımcılardan birkaç adım önde olurlar. Eğitim sonunda MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI MODELİSTLİK EĞİTİM PROGRAMI SERTİFİKASI alarak bilgi ve becerilerini belgelendirmiş hale geliyorlar.

  MODELİSTLİK İŞ İMKANLARI

  • Modelistlik Programımızdan eğitim alan öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra, “ATÖLYE, FABRİKA, ÜRETİM TESİSİ, KURUMSAL FİRMALARDA ÜRETİM ALANLARINDA” ve daha birçok konumda iş imkanına sahip oluyor.

  İŞE YÖNLENDİRME İMKÂNI

  • Kariyer Eğitim Kurumları olarak, 30 yılı aşkın süredir, 50.000’in üzerinde mezunumuz ile kurmuş olduğumuz ilişkiler ağımız sayesinde, Modelistlik bölümümüz için, eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenci ve mezunlarımızı, çalışan ihtiyacı olan firmalarla iletişim içerisine getiriyoruz. Bunun sonucunda bizden eğitim alan öğrencilerimize yalnızca eğitim sırasında değil, eğitimleri bittikten sonrada yardımcı oluyoruz ve meslek sahibi olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Başka hiçbir kurumda bulunmayan geniş mezun ağımız sayesinde hem öğrencilerimiz hemde mezunlarımız Kariyer Eğitim Kurumları ayrıcalığını hissediyorlar.

  MODELİSTLİK EĞİTİM İÇERİĞİ

  • Modelistlik Programımız 4 ana bölümden oluşmaktadır.
  1. MODA SEKTÖRÜNE GİRİŞ
  2. ÜRÜN ÇEŞiTLERİNE GÖRE KALIP UYGULAMALARI
  3. ÜRÜN ÇEŞİTLERİNE GÖRE MODEL UYGULAMALARI
  4. DİKİM & SERİLEME

  Ana bölümlerimizin altında bulunan detaylı eğitim içeriklerimizi aşağıdaki panelden inceleyebilirsiniz.

  “Moda yalnızca kıyafetlerde olan bir şey değildir. Moda gökyüzündedir, sokaklardadır, fikirlerle, yaşam tarzımızla, olan olaylarla ilgilidir.” – Coco Chanel

  SEMİNER / GEZİLER / ETKİNLİKLER

  • Eğitim Programlarımızın yanı sıra, Kariyer Eğitim Kurumları Nişantaşı Şubemizde bulunan konferans salonumuzda ÜCRETSİZ şekilde düzenlediğimiz ÜNLÜ MODA TASARIMCILARININ katıldığı SEMİNERLER ile öğrencilerimize, eğitimleri sonunda çalışacakları SEKTÖRÜN EN ÜNLÜ İSİMLERİ ile tanışma, onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanma fırsatı sağlıyoruz, düzenlediğimiz bu seminerler sonucunda, seminer veya etkinliğimize katılanlara KATILIM BELGESİ veriyoruz ve öğrencilerimizin özgeçmişlerini genişletmelerini sağlıyoruz.
  • Ayrıca eğitim süresince düzenlediğimiz FABRİKA, ÜRETİM TESİSİ GEZİLERİMİZ ile öğrencilerimiz almış oldukları eğitimi canlı olarak yerinde görme ve deneyimleme imkanına sahip oluyorlar.
  • EĞİTİM GÜNLERİ
  • HAFTADA 2 GÜN
  • EĞİTİM GRUPLARI
  • Sabah Grubu / 09:30 – 13:45
   Öğlen Grubu / 14:15 – 18:30

  • EĞİTİM SÜRESİ
  • 10 Ay / 384 Saat

  Moda Genel Kültürüne Giriş, Trendler, Kumaşlar ve Lifler, Etek Kalıpları

  “Eğitim Günleri / Gruplarımızın açılış tarihleri / Eğitim Fiyatlarımız” ile ilgili bilgi almak için, İLETİŞİM bölümde bulunan TELEFON numaralarımızdan bize ulaşabilir veya FORM doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

  KATILIM KOŞULLARI VE BELGELENDİRME

  Eğitim Programımıza katılmak isteyen adaylarımızın karşılamaları gereken koşullar;

  1. Adayın 15 yaşını doldurmuş olması,
  2. Minimum İlköğretim düzeyinde diplomaya sahip olması gerekmektedir.

  Bu kriterlere uymayan adaylar Eğitim Programımıza katılamazlar.

  • Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, eğitim bitiminde “MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI EĞİTİM PROGRAMI SERTİFİKASI”almaya hak kazanırlar.
  • Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımızın eğitim programlarımıza katılabilmesi için, “DİPLOMA DENKLİK BELGESİ, OTURMA İZNİ, GEÇİCİ KİMLİK”belgelerini eksiksiz getirmeleri gerekmektedir.

  ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ / BAŞARI HİKAYELERİ