Buradasınız: / Eğitimler / Moda Tasarımı

Moda Tasarımı

Türkiye nin En İyi Moda Okulunda Dünya Modasına Yön Vermeye Hazır mısınız?

Eğitim Yeri : 
Nişantaşı, Bakırköy, Kadıköy

Süre : 
12 Ay

Gün ve Saat : 
Pazartesi-Salı-Perşembe (3 Gün)

09.30-13.45 /14.15-18.30

Başlangıç Tarihi : 
Eğitim Takvimi için TIKLAYINIZ

Detaylı Bilgi : 
İletişim Formu için TIKLAYINIZ

Türkiye’nin ilk resmi Moda Tasarım Eğitimi veren kurumu olarak bu eğitimimiz süresince öğrencilerin yaratıcılıklarını destekleyen teknolojik bir ortamda, dünya standartlarında, sektör odaklı bir mesleki alt yapıya sahip olmalarını hedefliyoruz. Eğitim boyunca öğrencilerin entellektüel birikimlerini geliştirerek tasarımlarını desteklemelerine yardımcı oluyoruz.
Moda Tasarımı Bölümünü tamamlayan öğrenciler dönem sonunda tasarımlarını Kariyer Fashion Show’da sergileme fırsatı buluyor.

Katılım koşulları ve Belgelendirme

T.C. Vatandaşı öğrenci adayları için, 15 yaş üstü ve en az ilköğretim mezunu olması gerekmektedir.

T.C. Vatandaşı olmayan öğrenci adayları için, oturma izni ve mezuniyet diplomasının denklik belgesi gerekmektedir.

Moda Tasarımı eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı Akrediteli Resmi Moda TasarımıSertifikası almaya hak kazanırlar.

Moda Tasarımı Eğitimi Program İçeriği

• Çizim Teknikleri : Bu bölümde öğrenciler, çizim prensiplerini öğrenir; serbest çizim ve desen çalışmaları gerçekleştirirler. İnsan anatomisine ve harekete dayalı figür çizimi, farklı malzemelerle ışık, renk uyumlarının kullanımı ve boyama teknikleriyle kumaş dokularının kağıda aktarılması, model giydirme ve koleksiyon çizimleri konularında altyapı kazanırlar.

• Tasarım Geliştirme : İnsan silüetleri, artistik tasarım ve moda çizim teknikleri ile tasarım yeteneği geliştirilir. Öğrencilerin Yaratıcılık yönlerini geliştirmek amacı ile araştırma çalışmaları yapılır. Bilgi ve malzeme toplayarak arşivleme öğretilir ve ilham kaynaklarindan yararlanılarak temayaratma ve tasarım fikirleri oluşturma uygulamaları yaptırılır. Oluşturulan bu fikirler doğrultusunda hikaye, renk vekumaşların bir arada bulunduğu görsel sunum olan storyboard çalışmaları yaptırılır.

• Kalıp Teknikleri : Bayan, erkek, çocuk iç giyim deri ve denim üzerine temel kalıp teknikleri uygulamalı olarak öğretilir. Model analizi, model geliştirme, serileme, droplandırma, iki boyutlu kalıp oluşturma, prototip hazırlama ve prova ile kalıp çıkartma (drapaj) ve bunun gibi sektör odaklı tekniklerin uygulamaları yapılır.

• Tekstil Teknolojileri ve Kumaş Bilgileri : Tekstil ana malzemesi olan kumaşlar konusunda genel bilgi öğretilir, modele ve üretim tekniğine göre doğru kumaşı seçmeye yönelik uygulamalar yaptırılır.

• Dikim Teknikleri ve Atölye Uygulamaları : Eğitimlerde oluşturulan iki boyutlu kalıp tekniklerinin ev tipi ve sanayi tipi makinalarda birleştirme işlemleri, dikim talimatlarının oluşturulması, dikim hatalarının analizi uygulamaları yapılır. Derslerde, etek, pantolon, bluz, body, elbise vb. ürünlerin dikim işlemleri gerçekleştirilerek üç boyutlu ürün haline getirilir.

• Drapaj Teknikleri : Yaratıcı model geliştirme ve 3 boyutlu çalışmaları birebir ölçüler ile uygulamalar yapılır.

• Moda Genel Kültürü : Moda Genel Kültürü, bu bölümde öğrencilerin, moda dünyasını yakından tanımaları ve hedeflerini belirlemede etkin rol oynayacak bilgi birikimi sağlamaları amaçlanmaktadır. Moda akımları, trendler, yerli ve yabancı modacılar, moda haftaları, yerli ve yabancı moda fotoğrafçıları, Türkiye’deki moda gelişim süreçleri, sektörel yenilikler, teknolojik gelişmeler, ünlü moda bloggerları, moda siteleri vb. konular detaylı bir şekilde işlenir.

• Styling : Bu bölümde öğrenciler kullanılması gereken aksesuarlar ve kıyafet kombinleri ile ilgili uygulamalar yaparlar.

• Koleksiyon Planlama ve Geliştirme : Tasarım araştırmaları ve yaratıcı tema oluşturulmasından sonra trendler, malzeme, detay, üretim, teknik, hedef kitle gibi konuların bir bütün haline getirilerek koleksiyon planlanması ve geliştirilmesi güncel moda trendlerine bağlı kalarak sektöre yönelik uygulamalar yaptırılır.

• Portfolyo Oluşturma ve Geliştirme : Bir tasarımcının CV’si olan portfolyo oluşturma teknikleri öğretilir ve eğitimin başından beri yapılan tüm çalışmalar profesyonel bir portfolyo sistemiyle hazırlattırılır. Bu bölümde oluşturulan portfolyolar derslere misafir olan firmaların baş tasarımcıları ve moda tasarımcıları ile değerlendirilir.

• Bitirme Projesi ‘’KARİYER FASHION SHOW’’ Öğrencilerin eğitim sonunda Kariyer Fashion Show için belirlenen tema dahilinde bitirme projesini oluşturur. Bu çalışmada öğrenciler sektörün duayen koreografları, ünlü top modelleri ile çalışma imkanı bulur, bitirme projeleri moda dünyasına profesyonel bir ortamda tanıtılır.

Kariyer Olanakları

 •  Moda Tasarımcısı
 •  Kostüm Tasarımcısı
 •  Moda Editörü
 •  Moda Eğitmeni
 •  Moda Danışmanı
 •  Moda Girişimcisi
 •  Modelhane Sorumlusu
astas

Astaş-Assyst ile imzalanan Platinium Partnership Teknoloji Protokolü ile Kariyer Eğitim Kurumları CAD/CAM Sistemleri Assyst Programının yetkili eğitim merkezidir.
Bilgisayarlı Modelistlik (Assyst) eğitim programını başarıyla tamamlayan mezunlar firma yönlendirmelerinde Astaş tarafından desteklenmektedir.

gtt

1990 yılında GLENGO ile Gerber eğitimlerine başlayan ilk eğitim kurumu olarak çevrek asıklık deneyimimiz ile firmalara tam donanımlı Sistem Uzmananları yetiştirilmektedir.

tigsad

Kariyer Eğitim Kurumları ile Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği arasında çözüm ortaklığı protokolü bulunmaktadır. Bu protokol kapsamında, tüm iç giyim firmalarına eğitim desteği verilir ve Kariyer Eğitim Kurumları Moda Bölümü öğrenci ve mezunları staj ve çalışma imkanları ile buluşturulmaktadır.

Projelerimiz

TRUNK SHOW

Moda Tasarımı Bölümü Öğrencilerimizin eğitimlerinin içerisinde tasarlayıp ürettikleri kapsül koleksiyonlar, moda tasarımcılarıi dergi yayınyönetmenleri, dernek başkanları ve moda bloggerlarından oluşan modanın entellektüel kişilerine özel bir event ile sunulur.

Raisa-Vanessa Sason
Özgür Masur  Hatice Gökçe
Ece Gözen  Duygu Akdeniz
Deniz Marşan
Banu Bölen         Onur Dağ
Oben Budak Alexander Kokoskeriya

Moda bölümü öğrencilerimizin Trunk Showlarımıza moda dünyasının önemli isimleri katılarak genç yeteneklere
destek olmuşlardır.


KARİYER FASHION SHOW

Moda Bölümü Öğrencilerimizin eğitimlerinin sonunda edinmiş oldukları tüm bilgi birikimleri ile tasarlayıp ürettikleri “Bitirme Projeleri” sektörün ünlü koreograf ve top modelleri ile bir arada çalışarak gerçekleştirilen mezuniyet defilesidir.

defile1
defile2
defile3
defile4

Öğrencilermizin bitirme projeleri ünlü top modelleri sektöre en profosyonel şekilde sunulmaktadır.


Kariyer Fashion Meeting

1
2
3
4

Türkiye’nin duayen isimleriyle birlikte öğrencilerimizin sektörel bilgi ve vizyonlarını geliştirecek seminerler düzenliyoruz


Firma Gezilerimiz

08
07
06
05
04
03
02
01

Öğrencilerimiz eğitimlerde görmüş olduğu teknik eğitimlerin haricinde firmalara düzenlemiş olduğumuz teknik
eğitim gezilerimiz ile üretim aşamalarını ve departman işleyişlerini yerinde deneyinmelemektedir.


Abone Olun
Twitter