ÜCRETSİZ BİLGİ AL

  Formu doldurduğunuzda eğitim danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaklar.

  • Eğitim Kimler İçindir?

   • Tekstil ve moda sektörlerinde, “üretim ve tasarım” alanlarında kariyer sahibi olmak isteyen herkes katılabilir.

   Moda Tasarım Eğitimimizin Amacı

   • Moda tasarımcısı denildiğinde gerek güncel anlamda trendlere uygun tasarım yapan ve koleksiyon oluşturan/kurgulayan bir ekip lideri, gerekse ihtiyaçlara cevap verecek şekilde deneysel bakış açısıyla, bilinen formları tekrar yorumlayabilen bir sanatçı akla gelmelidir. Kariyer Eğitim Kurumları olarak moda tasarımcısı olmayı hedefleyen tüm katılımcıların vizyon ve yaratıcılık yönünde gelişimlerini destekleyerek, sektörde fark yaratabilen, bu farkı bir marka ya da imaja dönüştürebilen, kreatif güce sahip takım liderleri yetiştiriyoruz.
   • Öğrencilere hem üretim (kalıp ve dikim) hem de tasarım (elde ve dijital ortamda) teknik eğitimi ile Kadın Hazır ve Avangart Giyim alanlarında sektörün tüm istek ve ihtiyacını karşılayabilecek alt yapı ve pratikliği kazandırarak moda alanında uzmanlaştırıyoruz,teknik eğitimlerin haricinde sektörel bilgi birikimi, vizyon ve yaratıcılıklarını geliştiriyoruz

   Kariyer Fırsatları

   • Moda Tasarımı eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı Akrediteli Resmi Moda Tasarımı Sertifikası almaya hak kazanırlar.
   1. Moda Tasarımcısı
   2. Kostüm Tasarımcısı
   3. Moda Editörü
   4. Moda Eğitmeni
   5. Moda Danışmanı
   6. Moda Girişimcisi

   Program Tamamlandığında

   1. Çizim ve tasarım konusunda uzmanlaşmış,
   2. Kalıp ve dikim konusunda uzmanlaşmış,
   3. Güncel ve gelecek trendleri analiz etmiş,
   4. Yaratıcılık yönü gelişmiş,
   5. Moda sektörünü ticari bakış açısıyla yönetebilecek altyapıya sahip olmuş, Kadın hazır giyim(denim, deri, kürk, triko,fantazi kumaş vb) ve Avangart(show) alanlarında bütünsel koleksiyon hazırlayabilecek alt yapıya sahip olacaksınız.

   Eğitimi Nasıl Veririz?

   • Konusunda uzman eğitmenlerimizle yürüttüğümüz çalışmalarımızda yüz yüze ve online eğitim (webinar, video içerikler vb.) yöntemlerini kullanıyoruz.
    Uygulama temelli derslerimizi ödev ve proje çalışmalarıyla destekliyoruz.

  • Moda Tasarımı Eğitim İçeriği

   • Moda Tasarımı eğitimlerimiz 5 temel kısımdan oluşmaktadır.

   • Temel Sanat
    1. Temel Çizim Becerisi Geliştirme: Çizim malzemelerini tanıma ve kullanma becerilerini geliştirmek üzere tonlama, oran-orantı ve perspektif bilgilerini kullanarak çeşitli uygulama çalışmaları yapılır. Bu evrede karakalem, watercolor kalem, guaş, marker kalem vb. materyalleri kullanabilme becerisi kazandırılır.
    2. Renk Teorisi: Temel renk teorisi ile ana renk, ara renk, kontrast, sıcak-soğuk renk kavramlarını öğrenir. Renk analizi yapma, renk trendlerini takip etme, trend renkleri kullanarak color inspration board hazırlama çalışmaları yapılır.
    3. Desen Oluşturma: Vektörel desen oluşturma, metraj ve pano desen tasarım kriterlerini öğrenme ve uygulama çalışmaları yapılır. Özgün desen tasarım proje çalışması ile temel sanat eğitimi tamamlanmış olur.
    4. Moda Genel Kültürü: Bu bölümde öğrencilerin, moda dünyasını yakından tanımaları ve hedeflerini belirlemede etkin rol oynayacak bilgi birikimi sağlamaları amaçlanmaktadır. Moda akımları, trendler, yerli ve yabancı modacılar, moda haftaları, yerli ve yabancı moda fotoğrafçıları, Türkiye’deki moda gelişim süreçleri, sektörel yenilikler, teknolojik gelişmeler, ünlü moda bloggerları, moda siteleri vb. konular detaylı bir şekilde işlenir.

    Moda İllüstrasyonu
    1. Anatomi ve 9 Heads Kanon Çalışması: Moda figür çizim teknikleri ile siluet oran-orantıları, kadın / erkek / çocuk siluetleri ve temel moda pozları için çizimler yapılır.
    2. Doku Çalışmaları : Kumaş dokularının tasarımlara yansıtılabilmesi için gerekli boyama teknikleri çalışılır.
    3. Moda Figürü Üzerinde Giysi Çizimleri: Giysilerin pozlu figürler üzerinde alabileceği drapeler, örnek görseller üzerinden anlatılır ve çizim uygulamalarıyla siluetler giydirilir.
    4. Özgün Moda Figürü / İllüstrasyon Oluşturma: Figür çizimlerinde kullanılan temel oranlar üzerinde nasıl değişiklik yapılacağı öğretilir. Buna göre öğrenciler kendi çizim tarzlarını keşfederek illüstrasyon çizimler yapar.

    Giysi Modelleme ve Üretim
    1. Temel Kalıp Formları Oluşturma: Standart ölçü sistemleri incelenerek, temel etek / pantolon / elbise / yaka / kol kalıpları hazırlanır. Oluşturulan baz kalıplar üzerinden model geliştirme tekniklerini öğrenilir.
    2. Drapaj Çalışmaları: Manken üzerinde kalıp manipülasyon teknikleri kullanılarak, yenilikçi giysi formları oluşturmak üzere çalışmalar yapılır.
    3. Temel Dikim Teknikleri: Dikiş makinesi kullanma egzersizleriyle başlayıp temel etek, pantolon, elbise, yaka ve kol dikimleri yapılır. Üretim süreçlerini etkili bir şekilde yönetebilecek detaylar öğretilir.

    Koleksiyon / Tasarım
    1. Kumaş ve Malzeme Bilgisi: Aksesuar, Lif ve Kumaş türleri öğretilir.
    2. Trend Takibi: Araştırma metotları öğretilir. Güncel trenler ve araştırma verilerini kullanarak kişisel tasarımlara ilham olacak veriler için rapor veya sunum hazırlama çalışmaları yapılır.
    3. Hikaye Geliştirme ve Moodboard Oluşturma: Trend araştırmalarına göre ilham kaynağını ve tasarım hikayesini anlatan görselleri kullanarak kolaj hazırlar.
    4. Ürün Geliştirme: Sketch çalışmalar ile anlatılmak istenen hikaye doğrultusunda ürün tasarım fikirleri oluşturulur. Sketch/inspiration book oluşturulur.
    5. Koleksiyon Oluşturma: Sketch book üzerinden yapılan seçimler ile koleksiyon çizimleri yapılır. Bu süreçte illüstrasyon çizimler ile tasarımlarındaki estetik gücü öne çıkartırken, teknik çizim detaylarını kullanarak tasarımlarını sektör için realize eder.

    Portfolyo Geliştirme
    1. Sunum Teknikleri: CV oluşturma teknikleri, slayt hazırlama, dosya geliştirme, dijital ortamlarda dosya sunumu vb. teknikler tanıtılır ve bu kanalların kullanımı sağlanır.
    2. Koleksiyon Sunumu Hazırlama: Eğitim süresi boyunca yapılan çalışmalardan yararlanarak, iş görüşmesi, jüri değerlendirmesi ve benzeri durumlar için kullanmak üzere dosya düzenlemesi yapılır.

    Katılım Koşulları ve Belgelendirme

    • MEB onaylı sertifika için;
    1. T.C vatandaşı öğrenci adayları 15 yaşını doldurmuş ve en az ilköğretim mezunu olmalıdır.
    2. T.C vatandaşı olmayan adayların ise oturma izni, geçici kimlik belgesi(diğer gerekli evraklar) ve en son mezun olduğu okulun diplomasının denklik belgesi gerekmektedir. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Stilistlik sertifikası almaya hak kazanır.
    • Bu koşulları sağlayamayan adaylar eğitim sonunda, %95 devamlılık şartıyla, katılım belgesi alarak mezun olabileceklerdir.

  Moda her zaman etiketlerle alakalı değildir. Markalarla ilgisi yoktur. İçten gelen başka şeylerle alakalıdır. -Ralph Lauren

  1990 Yılından Günümüze

  Devasa Mezun Ağı

  Profesyonel Mesleki Eğitim

  Mezun Başarı Hikayeleri

  İlgili Yazılar

  Moda Tasarımı Eğitim Ücretleri Nelerdir?

  Moda Tasarımı Eğitim Ücretleri Nelerdir?

  Moda tasarımı eğitimi katılımcılara yeni bir kariyerin kapılarını aralıyor. Geniş vadede yepyeni bir iş alanı ve sektörde profesyonelleşme olanağı sağlayan bu kurslar pek çok kişi için etkili bi ...

  MEB Onaylı Bilgisayar Destekli Moda Tasarım Kursu

  MEB Onaylı Bilgisayar Destekli Moda Tasarım Kursu

  Moda tasarımı, tüm zamanların gözde sektörleri arasında yer alıyor. Tüm dünyada oldukça rağbet gören bu meslek grubuna dahil olmak ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı moda tasarımı eğitimi ile müm ...