Moda Tasarımı | Kariyer Eğitim Kurumları


AMACI

Moda Tasarımı eğitimimizin amacı, katılımcıların hem kalıp hazırlama, hem dikim, hem temel ve teknik çizim ve photoshop - illustrator programlarında birebir sektör odaklı ve detaylı teknik eğitimler ile hem üretim hem de tasarım alanında profesyonelleşmelerini sağlamaktır.

Eğitim süresi boyunca hem “kadın giyim”, hem “erkek giyim” hem de “çocuk giyim” alanlarının tümünde teknik bilgiye sahip olunması sağlanmaktadır.

ŞUBELER
Nişantaşı - Bakırköy - Kadıköy

SÜRE
720 Saat / 1 Yıl

GÜNLER
* Pazartesi, Salı ve Perşembe

SAATLER
* Sabah Grubu: 09:30 – 13:45
* Öğlen Grubu: 14:15 – 18:30

BAŞLANGIÇ TARİHİ
Akademik Takvim için TIKLAYINIZ!

EĞİTİM İÇERİĞİ

Moda Tasarımı eğitim programımız 4 ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm MODA SEKTÖRÜNE GİRİŞ, ikinci bölüm TASARIM, üçüncü bölüm KALIP - DİKİM ve dördüncü bölüm KOLEKSİYON şeklindedir.

Eğitim programımızın tüm detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

- Yerli ve Yabancı Tasarımcıları İnceleme
- Lokal ve Global Moda Haftaları ve Moda Fuarlarını İnceleme
- Modaya Yön Veren Kuruluşlar
- Moda Akımları

Moda Tasarımı / Stilistlik eğitimlerimizin sonunda öğrencilerimizin bir moda tasarımcısının direktörlüğünde hazırlayacağı mezuniyet projesi 1990 yılından günümüze her yıl gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en prestijli moda organizasyonlarından biri olan Kariyer Fashion Show da moda dünyasına tanıtılmaktadır.

2010 yılından 2017 yılına kadar gerçekleştirilen mezuniyet defilelerimizin karma videosunu aşağıdaki bölümde izleyebilirsiniz.

Diğer tüm yıllara ait videoları izlemek için tıklayınız.

Kariyer On The Job Training projelerinin amacı, KOL 101 – KOL 102 – KOL 103 – KOL 104 eğitim süreçlerini tamamlamış olan öğrencilerin KOL 105 bütünsel koleksiyon projesinin haricinde sektörün duayen tasarımcıları / öncü markaları ile gerçekleştirilecek sektör projelerine de katılarak deneyimlerini arttırmaları ve daha fazla koleksiyon çalışmalarını arttırarak sektörde daha ön plana çıkmalarını sağlamaktır.

Kariyer On The Job Training projelerimizde ürettiğimiz koleksiyonlar ile yaptığımız Trunk Showların videolarını aşağıda izleyebilirsiniz.

Kariyer Eğitim Kurumları, 1989 yılından günümüze moda alanında çok geniş network ağına sahip sektörde özel konumdadır.

Kariyer Fashion Meeting olarak adlandırdığımız ve her yıl 100 ün üzerinde firma sahipleri, sektörün önemli tasarımcıları, insan kaynakları müdürleri, sektörel dernek başkanları vb. profesyonelleri ağırladığımız seminerlerimiz ile öğrenclerimiz ve mezunlarımız hem geniş bir network imkanına sahip olurken, aynı zamanda farklı bakış açılarıyla vizyonlarını genişletmektedirler.

Zeynep Tosun
Hakan Akkaya
Uğurkan Erez
Dilek Hanif
Özlem Süer
Arzu Kaprol
Raşit Bağzıbağlı
Cemil İpekçi
Erol Albayrak

Diğer tüm seminerlerimizi incelemek için tıklayınız.

Eğitim dönemi boyunca teknik eğitimler ve söyleşiler ile birlikte, özellikle entegre tesislere sahip firmalara düzenlediğimiz eğitim gezileri ile işin üretim aşamalarını, modelhaneleri ve tasarım departmanlarını yerinde deneyimliyoruz.

Öğrencilerimizin yaratıcı yönlerini geliştirmeleri ve sektördeki yenilikleri birebir yerinde takip edebilmeleri için Yurtiçi ve Yurtdışında olmak üzere birçok fuara ve müzelerin özel sergilerine geziler düzenliyoruz.

Yurtiçindeki hemen hemen tüm fuarlara katılım gösterirken, yurtdışında Who’s Next - Paris, Premiere Vision - Paris ve Pure London - Londra dünyaca ünlü fuarlara da heryıl düzenli geziler düzenliyoruz.

1989 yılından günümüze binlerce başarılı mezun yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Türkiye’nin moda eğitimlerinin ekolü olmuş bir kurum olarak olarak başarılarımıza başarı katmak için çalışmalarımıza yoğun olarak devam ediyoruz. Siz de, Fatma Gönay ve Esra Gürses’in başarı hikayelerini izleyerek hayalinizdeki kariyer planını çizmek için ilham alabilirsiniz.

FORMU DOLDURUN

SİZİ ARAYIP BİLGİ VERELİM

Kariyer Eğitim Kurumları Kampanyalarından Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz ?

Evet     Hayır