Makyaj Kursu | Kariyer Eğitim Kurumları

HEMEN KAYIT OL


MAKYAJ KURSU

Kariyer Eğitim Kurumları, 1989’dan beri, 30 yılı aşkın süredir, 50.000’den fazla mezunuyla, Türkiye’nin en büyük ve en köklü MODA & GÜZELLİK akademisidir. Öğrencilerimize dünya trendlerine ve yeniliklerine uygun, sektörlerin tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayacak, TEORİ ve UYGULAMALARI eksiksiz şekilde öğrenecekleri, PROJE odaklı ve SİSTEMATİK, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKALI eğitim programları sunmaktayız.

KİMLER KATILMALIDIR?

 • GÜZELLİK ve KOZMETİK sektörlerinde, “MAKYAJ“ alanlarında KARİYER sahibi olmak isteyen herkes katılabilir.

MAKYAJ EĞİTİMİMİZİN AMACI

 • Makyaj eğitiminin amacı, Makyaj Programımıza katılan öğrencilerimizin, “CİLT TİPLERİ & DERİ YAPISI, YÜZ ŞEKİLLERİNE UYGUN MAKYAJ TEKNİKLERİ, KAŞ & KİRPİK – BAZ MAKYAJ, EYELİNER, GÜNDÜZ MAKYAJI, GECE MAKYAJI, GÖLGELİ MAKYAJ, AQUA & PORSELEN MAKYAJ, GELİN MAKYAJI, ARAP & HİNT MAKYAJI, TV & SİNEMA MAKYAJI, DEFİLE MAKYAJI, FANTASTİK (TİYATRO) MAKYAJI“ konularında eksiksiz ve birebir şekilde sektör odaklı eğitimler ile Makyaj alanlarında profesyonelleşmelerini sağlamaktır.
 • Müfredatımızın eksiksiz ve detay odaklı olması, eğitim alan öğrencilerimiz için iş hayatında büyük bir fırsat oluşturmakta ve KARİYER EĞİTİM öğrencilerini başka kurumların öğrencilerinden öne çıkarmaktadır.
 • Makyaj Programımızı tamamlayan öğrencilerimiz, KARİYER EĞİTİM’in 50.000’i aşan devasa mezun ağı ve referansları ile sektörde diğer rakiplerinden birkaç adım önde olurlar. Eğitim sonunda MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI MAKYAJ EĞİTİM PROGRAMI SERTİFİKASI alarak bilgi ve becerilerini belgelendirmiş hale geliyorlar.

MAKYAJ EĞİTİMİ İŞ İMKANLARI

 • Makyaj Programımızdan eğitim alan öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra, “MAKE-UP ARTİST OLARAK KENDİ MAKE-UP STÜDYOLARINDA, BAŞKA MAKE-UP STÜDYOLARDA, ETKİNLİK & DEFİLELERİNDE BACKSTAGELERİNDE, KURUMSAL MAKYAJ FİRMALARINDA” ve daha birçok konumda iş imkanına sahip oluyor.
 • EĞİTİM GÜNLERİ
 • HAFTADA 1 GÜN
 • EĞİTİM GRUPLARI
 • Sabah Grubu / 09:30 – 13:45
  Öğlen Grubu / 14:15 – 18:30
 • EĞİTİM SÜRESİ
 • 3 Ay / 12 Hafta / 66 Saat
1. HAFTA

Genel Teori

– Makyajın Tarihçesi
– Cilt Tipleri ve Deri Yapısı
– Fırçalar ve Ürünlerin Kullanımı
– Yüz Şekilleri ve Farklı Yüz Şekillerine Uygun Makyaj Teknikleri
– Burun ve Dudak Şekilleri

2. HAFTA

Kaş – Kirpik ve Baz Makyaj

– Kaş Şekilleri
– Kirpik Takma ve Çıkartma Teknik Uygulamaları
– Baz Makyaj (Aydınlatma ve Gölgelendirme) Teknik Uygulamaları
– Modlaj ve Kamuflaj Teknik Uygulamaları

3. HAFTA

Eyeliner

– Eyeliner Ürün Çeşitleri
– Eyeliner Doğru ve Yanlışları
– Eyeliner Uygulama Teknik Uygulamaları

4. HAFTA

Gündüz Makyajı

– Renk ve Işık Bilgisi
– Rengin Kullanım Detayları
– Hayali Makyaj (No-Makeup) Teknik Uygulamaları
– Hafif Smokey Eyes Teknik Uygulamaları

5. HAFTA

Gece Makyajı

– Yoğun Smokey Eyes Teknik Uygulamaları

6. HAFTA

Gölgeli Makyaj

– Göz Şekilleri ve Farklı Göz Tiplerine Uygun Makyaj Teknikleri
– Gölgeli Makyaj Teknik Uygulamaları

7. HAFTA

Aqua & Porselen Makyaj

– Aqua Ürünlerin Kullanım Detayları
– Aqua Makyaj Teknik Uygulamaları

8. HAFTA

Gelin Makyajı

– Gelin Makyajı Sezon Trendleri
– Aqua Ürünler ile Gelin Makyaj Trendlerinin Uygulamaları

9. HAFTA

Arap – Hint Makyajı

– Yoğunlaştırılmış Aqua Teknik Uygulamaları
– Yoğunlaştırılmış Far Teknik Uygulamaları
– İleri Seviye Eyeliner Teknik Uygulamaları

10. HAFTA

Tv & Sinema Makyajı

– Renk ve Işığa Uygun Makyaj Teknikleri
– Cut Crease Makyaj Teknik Uygulamaları

11. HAFTA

Fashion Makeup (Podyum Makyajı)

– Fashion Makeup olarak adlandırdığımız ve defilelerde koleksiyona uygun belirlenmiş bir konsept ve makyaj tasarımı dahilinde daha renkli kozmetikler ile yapılan makyaj teknik uygulamaları

12. HAFTA

Fantastik Makyaj (Tiyatro Makyajı)

– Aqua ürünler ile belirli bir konsept üzerinden yapılan ve daha çok simlerin, pulların ve çeşitli aksesuarların ve takma kirpiklerin kullanıldığı ileri seviye makyaj teknik uygulamaları

“Eğitim Günleri / Gruplarımızın açılış tarihleri / Eğitim Fiyatlarımız” ile ilgili bilgi almak için, İLETİŞİM bölümde bulunan TELEFON numaralarımızdan bize ulaşabilir veya FORM doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

MALZEMELER

 • Eğitim Süresince, MAC, NARS, NYX, KROYLAN PROFESSİONAL ürünleri kullanılmaktadır. Eğitim süresince kullanılan ürünler KARİYER EĞİTİM KURUMLARI TARAFINDAN KARŞILANMAKTADIR. Makyaj Programımıza katılan öğrencilerimiz ek bir ÜRÜN MASRAFI YAPMAMAKTADIR.
 • HİJYEN AÇISINDAN ÖNLEM ALMAK AMACI İLE ÖĞRENCİLERİMİZ YALNIZCA FIRÇA & SÜNGERLERİNİ KENDİLERİ GETİRİRLER.
 • 3 Ay süren Makyaj eğitimimizin yanı sıra öğrencilerimize, tüm eğitim içeriğinin teknik detaylarının bulunduğu, eğitim süresince ve eğitim sonrasında önemli bir kılavuz olacak olan “KARİYER MAKE-UP BOOK“ ÜCRETSİZ olarak verilmektedir.

SEMİNER / ETKİNLİKLER

 • Eğitim Programlarımızın yanı sıra, Kariyer Eğitim Kurumları Nişantaşı Şubemizde bulunan konferans salonumuzda ÜCRETSİZ şekilde düzenlediğimiz GÜZELLİK SEKTÖRÜNDE BAŞARILARI İLE İSİMLERİNİ DUYURMUŞ MAKE-UP ARTİSTLERİN katıldığı SEMİNERLER ile öğrencilerimize, eğitimleri sonunda çalışacakları SEKTÖRÜN EN ÜNLÜ İSİMLERİ ile tanışma, onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanma fırsatı sağlıyoruz, düzenlediğimiz bu seminerler sonucunda, seminer veya etkinliğimize katılan öğrencilerimize KATILIM BELGESİ veriyoruz ve özgeçmişlerini genişletmelerini sağlıyoruz.

KATILIM KOŞULLARI / BELGELENDİRME

Eğitim Programımıza katılmak isteyen adaylarımızın karşılamaları gereken koşullar;

 1. Adayın 15 yaşını doldurmuş olması,
 2. Minimum İlköğretim düzeyinde diplomaya sahip olması gerekmektedir.

Bu kriterlere uymayan adaylar Eğitim Programımıza katılamazlar.

 • Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, eğitim bitiminde “MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI EĞİTİM PROGRAMI SERTİFİKASI” almaya hak kazanırlar.
 • Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımızın eğitim programlarımıza katılabilmesi için, “DİPLOMA DENKLİK BELGESİ, OTURMA İZNİ, GEÇİCİ KİMLİK” belgelerini eksiksiz getirmeleri gerekmektedir.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

DESTEKÇİLERİMİZ

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ / BAŞARI HİKAYELERİ