Sektör Firma Gezileri Şubat-Mart 2015

Kariyer Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi sektörün önde gelen firmaları il buluşturmaya devam ediyoruz.

Moda Tasarımı ve Stilistlik bölümü öğrencilerimizle 25 Şubat 2015’te, şık ve seçkin modelleri ile modaya yön veren Gusto markasını ziyaret ettik. Firmanın kesimhane, modelhane ve tasarım departmanları ziyaret eden öğrencilerimiz, Kariyer Eğitim Kurumları’ndan mezun olduklarında sektörel iş fırsatlarını da firma yetkililerinden dinledi.

25 Şubat’ta sıra dışı koleksiyon yapısıyla adından söz ettiren, dünya modasını yakında takip eden çocuk giyim markası İncity markasıyla birlikteydik. Moda Tasarımı bölümü öğrencilerimiz ile düzenlenen bu gezide, firmanın üretim ve tasarım departmanları incelenerek çocuk giyim üretimi hakkında bilgi alınmıştır.

14 Mart 2015’te Türkiye’de gömlek denince akla ilk gelen BİSSE markasına gerçekleştirdiğimiz firma gezisinde, Stilistlik bölümü öğrencilerimizle birlikteydik. Kariyer Eğitim Kurumları Stilistlik bölümü öğrencileri BİSSE’nin kesimhane, modelhane ve tasarım departmanları ziyaret etti.

Türkiye‘de tekstil promosyon sektörünün lider ve öncü şirketi HASGÜL markasını Modelistik bölümü öğrencilerimizle 5 Mart 2015’te ziyaret ettik. Öğrencilerimiz bu sektörel gezi ile özellikle personel kıyafetleri ile ilgili bilgi sahibi olmuşlardır.

Dijital tekstil baskıcılığının önde gelen markası Gümüş Dijital baskı firmasını, 17 Mart 2015’te Moda Tasarımı bölümü öğrencilerimiz ile ziyaret ettik. Firma yetkilisinden baskı çeşitleri ve yöntemleri ile ilgili bilgi alan öğrencilerimiz ve dijital baskı örnekleri inceleyerek geziyi tamamladı.