26 Nisan’da Hegemonya Ajans kurucusu Zeynep Sekban Kariyer Eğitim Kurumları moda bölümü öğrencileri ile “Moda İletişimi ve Pr” konulu seminerde bir araya geldi. Pr nedir? Markalar neden Pr faaliyetlerine ihtiyaç duymaktadır? ve Pr faaliyetlerinin markaya yararı nelerdir? konuları hakkında bilgi verilen seminerde Zeynep Sekban Pr ajansının kurumun faaliyet alanı ile özdeşleşen uzmanlık alanının olması gerektiğini belirtti.

EROL ALBAYRAK ile “Portfolyo Oluşturmanın 7 Altın Kuralı”

26 Nisan’da, 2012 Yılında Avrupa Birliği Kalite Ödüllerinde yılın en başarılı Moda Tasarımcısı seçilen Erol Albayrak Kariyer Eğitim Kurumları moda bölümü öğrencileri ile “Portfolyo Hazırlamanın 7 Altın Kuralı” konulu seminerde bir araya geldi. Portfolyonun tasarımcının kendi tasarım dünyasında içselleştirdiği bir hikayenin yansıması olan bir yol haritası olduğunu belirten Erol Albayrak, Portfolyo hazırlamanın 7 Altın kuralı ve Sunum yapılırken dikkat edilecek hususlar hakkında moda eğitimi alan öğrencilere bilgi verdi.

ARMİNE Genel Müdür Yrd. GÜLER TEKİNER ile Söyleşi

30 Nisan’da, Türkiye’nin en çok eşarp satan markası Armine nin Genel Müdür Yardımcısı Güler Tekiner Kariyer Eğitim Kurumları moda bölümü öğrencileri ile bir araya geldi. Tekiner, 2015 – 2016 tesettür giyim trendleri hakkında bilgilerini paylaştı.

English Home Semineri

5 Mayıs – Dönem trendlerini uygun fiyatlarla evlerimize taşıyarak, hayalimizdeki evi oluşturmamıza yardımcı olma tutkusuyla yola çıkan English Home markasının Pazarlama Müdürü Fatih Aslaner ile Konsept ve Görsel Yöneticisi Gülsün Sertay Kariyer Eğitim Kurumları moda bölümü öğrencileri ile buluştu.Fatih Aslaner English Home markasının pazarlama faaliyetleri hakkında bilgi verirken, Gülsün Sertay ise hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünleriyle Ülkemizin her yerine dağılmış 200’den fazla mağazanın konsepti ile ilgili öğrencilerimizi bilgilendirdi.

KOTON İK ve Eğitim Müdürü ile Söyleşi

14 Mayıs – Kariyer Eğitim Kurumları KOTON İnsan Kaynakları Müdürü Yurdagül Oral ve Eğitim Müdürü Saynur Demirdelen’i moda bölümü öğrencileri ile buluşturdu. Yurdagül Oral, Koton markasının işe alım süreçlerinden bahsederken, Saynur Demirdelen ise işe alımdan sonraki süreçler hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Hikmet Erarslan ile Dosso Dossi Fashion Show Hakkında Her şey

20 Mayıs – İş ve tatili birleştiren Türkiye’nin ilk moda organizasyonu Dosso Dossi Fashion Show CEO’su Hikmet Erarslan Kariyer Eğitim Kurumları moda bölümü öğrencileri ile br araya geldi. 8-14 Haziran arasında Antalya’da 20. si yapılacak Dosso Dossi Fashion Show hakkında bilgiler veren Erarslan, başarı hikayesini anlattığı “İyiki Battım” adlı kitabınıda öğrenciler için imzaladı.

Berrin Eser ile Marka oluşturma ve Koleksiyon Süreci

21 Mayıs – İpekyol-Twist markasının yaratıcısı tasarımcı Berrin Eser moda bölümü öğrencilerimiz ile buluştu. 2003 yılında kurduğu Berr-In markası ile İstanbul Ticaret Odası’nda düzenlenen ödül töreninde “YILIN KADIN GİRİŞİMCİSİ ÖDÜLÜ”nü alan, Tasarım gücü ve modellerindeki sıra dışı ayrıntılarla alternatifi olmayan bir marka profili çizen Berrin Eser bilgi ve tecrübelerini öğrencilerimiz ile paylaştı.

Park Bravo ve Özlem Kaya “Tasarımcı – Firma İlişkisi”

22 Mayıs – Moda Tasarımcısı Özlem Kaya ve Park Bravo İcra Kurulu Başkanı Zeynep Özçoban Kariyer Eğitim Kurumları moda bölümü öğrencileri ile biraraya geldi. 2013 yılından itibaren Parkbravo’nun tasarımcısı olan Özlem Kaya marka ve tasarımcı işbirliğinin önemi hakkında bilgi verirken Zeynep Özçoban parkbravo markasının gelişim sürecinden bahsetti.

BEYMEN – MURAT TÜRKİLİ

26 Mayıs’ta Beymen artistik direktörü Murat Türkili, Kariyer Eğitim Kurumları moda bölümü öğrencileri ile bir araya geldi. Beymen’le ilişkisi, öğrencilik yıllarında başlayan ve Academia, Beymen Club, Beymen Collection için tasarım yapmaya devam eden Türkili, tecrübelerini ve bilgi birikimini öğrenciler ile paylaştı.