Kuaförlük Eğitimi ile Meslek Sahibi Olun

Kuaförlük eğitimi son zamanların en çok merak edilen konularından biri. Saç trendlerinlerinin hızlı değişmesi ve sektörün gelişmesi, bir çok kişi için kuaförlük oldukça ilgi uyandıran bir alan.

Kuaförlük kursu, her kuruma göre değişen sürelerde gerçekleşir. Burada önemli olan değil, eğitim içeriği ve sunduğu fırsatlardır. Kuaförlük kursu için, en önemli şeylerden biri trendleri takip eden temel eğitimlerin birleşiminden oluşan ve bu eğitimleri uygulamalı olarak gerçekleştirmektir.

Bir çok kuaförlük kursunda uygulama alanları ve kullandığı ürünler gereği sınırlı kalabilen bir uygulama salonuyla karşılaşabilirsiniz. Kariyer Eğitim Kurumları Kuaförlük Eğitimi, Nişantaşı, Kadıköy ve Bakırköy şubelerimizde 6 ay süre ile verilmektedir. 6 Ay süresince, sektörün istek ve ihtiyaçlarına yönelik tüm teknik ve pratik donanımlarla eğitim gören Hair Stylist’ler yetiştirmeyi hedefler.

Kariyer Eğitim Kurumları Kuaförlük Eğitimi’ni başarıyla tamamladıklarında Milli Eğitim Bakanlığı Akrediteli Resmi Kuaförlük Sertifikası almaya hak kazanırlar. Bu sertifika ile sektör için tüm donanımlarıyla hazır bir Hair Stylist olduğunuzu kanıtlamış oluyorsunuz. AKD birliğince alınan karara göre, yeni dönemde, sertifikalı Kuaförlük Bölümü Mezunları öncelikli olarak işe alınacaklar.

Kuaförlük eğitiminde, son trendleri takip eden saç kesimlerinden renklendirmeye, en çok kullanılan topuz modellerinden fön teknikleri, stylinge kadar bir çok ana başlık altınca çeşitli eğitimler yer alıyor. Tüm bu çalışmaları gerek ekipman gerekse eğitimcilerle birlikte konusunda uzman kişilerden öğreniyorsunuz. Türkiye’nin ünlü kuaför salon ve kuaför salonu zincirlerine yapılan marka ziyaretleriyle de sektöre çok yakın durup, Türkiye’nin ünlü ve başarılı kuaförlerine sorulanırızı yöneltebiliyorsunuz.

Kariyer Eğitim Kurumları, Kuaförlük Bölümü için Dünya’nın en önemli saç bakım markalarından biri Schwarzkopf ile çözüm ortaklığı protokolü imzalamıştır. Bu protokol sayesinde öğrencilerimiz teknik uygulama eğitimlerinin yanında, çözüm ortağımız Schwarzkopf’un teknik uzmanları tarafından verilen ürün tanıtım ve uygulama seminerlerine ücretsiz olarak katılabilmektedirler. Yine Kuaförlük Bölümü çözüm ortağımız ve destekçimiz Schwarzkopf ile yapılan projeler çercevesinde öğrencilerimiz Türkiye’nin önde gelen kuaför salonlarında staj ve çalışma imkanları ile buluşturulmaktadır.

Eğer siz de ünlü bir kuaför, başarılı bir Hair Stylist olmak istiyorsanız, size en yakın şubemizi ziyaret ederek, daha önce gerçekleştirdiğimiz kuaför marka ziyaretlerimizi, Kuaförlük Bölümü Mezunlarımızın başarı hikayelerini dinleyebilir ve siz de hemen kuaförlük bölümümüze kayıt yaptırabilirsiniz. Eğer hayallerinizde başarılı bir kuaför olmak varsa, hayallerinizi ertelemeyin. Hayallerinize Kariyer ile yön verin.