Kariyer Make-up Team HAIRiST 2015 | Kariyer Eğitim Kurumları


Kuaförlük sektörünün son 5 yıldır büyük ilgi ile takip edilen saç tasarım etkinliği HAIRiST, geçtiğimiz hafta Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kariyer Eğitim Kurumları olarak güzellik eğitimlerimiz kapsamında kuaförlük sektörü ile geliştirdiğimiz işbirliklerine bu özel geceye hazırlanarak ve sponsorluk desteği vererek bir yenisini daha ekledik.

Kariyer Eğitim Kurumları Profesyonel Makyaj eğitimini başarı ile tamamlayıp mezun olan Make-Up Artistlerimiz, bu yıl beşincisi düzenlenen HAIRiST 2015’te backstage te görev aldı. Aynı zamanda kurumumuzun sponsor olduğu bu yarışmanın kazananlarına Kariyer Eğitim Kurumları tarafından toplamda 10.000 TL ödül paylaştırıldı.

Kariyer Eğitim Kurumları’nın başarılı mezunları Yunanistan’ın ünlü Kuaförü Teo Hair Design ekibinin, Moda Editörü Mert Yemenicioğlu ve ünlü sunucu Nefise Karatay’ın şov öncesi makyajlarını tamamladı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda, izleyicilere unutulmaz anlar yaşatan ve ilham veren bu özel etkinlikte saçlar, Ankara’dan Red&White, Yunanistan’dan Teo Hair Design, Makasın dahi ismi Bertram K. ve kuaförlük sektörünün usta isimlerinden Kemal Baykar ile görsel bir şölene dönüştü.

HAIRiST 2015’te jüri, daha önce duyurulan Renk-Kesim ve Şekillendirme-Topuz kategorilerinde gelen başvurular sonrası yarışan saçları değerlendirerek Yılın Kuaförü’nü açıkladılar.

Yılın Kuaförü seçilen isimler ödüllerini sektörün duayenlerinden Ali Kırıktarak, Nurten Altın, Frini Latou, Yıldırım Özdemir, Hakan Köse ve Mahmut Ebil’den aldı.

HAIRiST’te geçen yıllara göre farklı olarak bu yıl ilk kez Moda&Trend/NEXT LOOK sunumları yer aldı. Ünlü Moda Editörü Mert Yemenicioğlu’nun modada önümüzdeki sezonların trendlerini paylaştığı sunumla devam eden bu bölümde Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın da “Giyilebilir Teknoloji” isimli bir sunum gerçekleşti.